Ciągle wyłączający sie komputer :(

Otóż mam duży problem. Gdy nie gram w jakąś wymagającą gre lub słucham muzyki wszystko jest wporządku. Ale gdy włącze np.NFS pro street pogram 5 minut i wyłącza sie komputer. Myśle że to przed dużą temperature daje screen http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/495 … f82fd.html. Podzespoły mam takie jak w podpisie.Pomocy :frowning:

łaaał co to jest :smiley:

podłącz inny

łoo naprawdę temp. są wysoki :o przeczyść wentylatory, obudowę, radiator na procku, pewnie dużo kurzu się zebrało.

Ja bym radził kupić na procka nowe chłodzenie, na płyte główną również z wiatraczkiem… Plus max 4 wiatraczki do obudowy zeby było troche chłodno a nie ciepło w środku… Ja mam jeden i temp. spadla o okolo 3-5 stopni… Więc mam zamiar kupic jeszcze trzy :smiley: ale to tak poza nawiasem… I zmien zasilacz, bo jak Ci się spali to może ci cały komp puść :slight_smile: Kup nawet jakieś fortona

Procesor się przegrzewa. 80-90 stopni to o wiele za dużo ![-o<

Najprawdopodobniej uszkodzony radiator- wentylator albo się zatarł, albo nie podłączony, albo bardzo zakurzony. Możliwe też że nieprawidłowo założony (kiedyś w procesorach AMD dało się założyć radiator odwrotnie, nie przylegał do procesora). Albo też pasta przewodząca ciepło między procesorem a radiatorem nie nałożona albo stara bylejaka i straciła już swoje właściwości.

Ewentualnie włożona mocna karta grafiki i nie ma wentylatorów w obudowie (może to, bo chipset również nagrzewa sie do 87 stopni). Ja bym polecał wentylatory Arctic Cooler- praktycznie bezgłośne, b. trwałe (łożyska olejowe) i są wersje z regulacją prędkości. Ja mam takie dwa w obudowie, pierwszy podłączony do złącza wentylatora procesora (4pin), drugi do pierwszego, a wiatrak procesora (też A.C.) do drugiego (ten typ tak ma). I komputer jest praktycznie bezgłośny (chyba że się specjalnie nasłuchuje, inaczej słychać tylko głowice dysku twardego), temperatura procesora nie przekracza… 35stopni.

W każdym razie temperatura procesora i chipsetu podczas normalnych warunków nie powinna przekroczyć 60 stopni.

Temperatury wysokie - masz w pokoju dodatkowy grzejnik :stuck_out_tongue:

Od kiedy ci się tak dzieje? Może wiatraczki ci się zacinają (jak u mojego kolegi) więc zobacz do środka i je odkurz :wink: albo czasami je podganiaj…

Tylko że tydzień temu jak miałem płyte Asusa temperatury były wporządku.

Widocznie żle złożyłeś… Albo nie podłączyć wentylatorków, albo są tak zakurzone, że koszmar… Otworz obudówe i okdurzacz i odkurz go z kurzu :smiley:

Wszystkie wentylatory sie kręcą. Dziś czyściłem komputer i nic to nie dało.

Może źle założyłeś chłodzenie na procka?

Radiator przylega do procka. Już go 3 razy zakładałem i ściągałem ale zero poprawy:(. Teraz temperatury mam takie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf5 … 80922.html

Te temperatury są jak najbardziej ok

No teraz są ok tylko jak włącze jakąś gre od razu temperatura idzie dramatycznie do góry. Jedynie w co moge grać to Diablo 2 bo tylko na tym sie nie przegrzewa :frowning:

Temperatury sprawdź w biosie.

Co mówi palec na colerze CPU, parzy?

W/g eweresta za wysoka temperatura na chipie płyty.

Ale bardziej niepokoi linia zasilania zasilacza + 12V.

Sprawdź to?

viewtopic.php?t=9809

zasilacz na 90% do wymiany, jakiś szajs

temperatury za wysokie, pewnie jest to temp w IDLE, dotknij palcem radiatorówi zobacz czy parzą, ewentualnie pozmieniaj pastę termoprzewodzącą, przeczyść radiatory i wentylatory

Dotykałem palcem radiator płyty głównej i po sekundzie zaczął parzyć :frowning: . Na procku też jest dość ciepły.

Sprawdzałem miernikiem linie + 12V i inne wszystkie są w normie.