Ciągłe wyświetlanie się wirusów

(grzesiek1201) #1

witam!

ciągle w avast wyświetla się informacja że mam wirusa.....jednak gdy usunę nagle pojawia się drugi....i ta sytuacja powtarza się bez skutku

dam jednego screen'a dla przykładu

http://img179.imageshack.us/my.php?imag ... tuurk7.png

(Cosik Ktosik) #2

Avast czasami tak ma (chociaż ten plik jest podejrzany). Lepiej zainstaluj avirę. Przeskanuj kompa online: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

(grzesiek1201) #3

wcześniej miałem innego antywirusa i też takie coś wyskakiwało....

(Cosik Ktosik) #4

Podaj logi z hijackthis i combofix: viewtopic.php?f=16&t=36654

wg zasad

Ja się na nich wybitnie nie znam, ale może ktoś je dodatkowo sprawdzi.

(grzesiek1201) #5

http://wklej.org/id/518132ad0f

combofix ma wirusa więc nie ściągam

(Lukaszk 89) #6

Combofix nie ma wirusa.Tylko jest traktowany jako wirus(?).

(Cosik Ktosik) #7

W HJT

# O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - F:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

# O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - F:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

To możesz zafixować. Jeszcze przyjże się reszcie.

(matusia :)) #8

Avast nawet BearShare traktuje jako wirusa. Moim skromnym zdaniem powinieneś z niego zrezygnować ponieważ reaguje na mało istotne pliki, a kiedy zagrożenie naprawdę się pojawia on nie reaguje... Przeskanuj kompa np.: MKS on-line lub Kaspersky on-line.

Do tego np jakimś Ad-Aware lub Spybot, i CCleaner. Wyrzucisz w ten sposób wszystkie niepotrzebne śmieci, które avast traktuje jako wirusy...

Jako antywira proponuje ci AVG;) (niestety płatny, ale wersja testowa jest na 30 dni).

(grzesiek1201) #9

http://wklej.org/id/1a2c6c6802 wkleje jeszcze z combofixa ;]

a jak te pliki "zafixować" ? usunąć tak po prostu ?

(Cosik Ktosik) #10

W HijackThis w logu Masz zaznaczanie pozycji (po lewej, w kwadraciku). Zaznaczasz i klikasz FIX

(grzesiek1201) #11

zrobione....jeszcze teraz zrobię czyszczenie ccleaner i zainstaluję AVG tak jak powiedziała matusia :slight_smile:, i poczekam na rezultaty :slight_smile:

(Cosik Ktosik) #12

Ten zestaw:

F:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\windslgw.exe

F2 - REG:system.ini: Shell=Explorer.exe "F:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\windslgw.exe"

Mam co do niego poważne wątpliwości.

(mareksolak) #13

matusia :slight_smile:, Avast , BearShere spokojnie toleruje - wiem co pisze bo mam oba i współdziałają bezproblemowo

-ale np jeżeli w szukajke bearshare wpiszesz "CD key" i dodasz do pobierania coś co ma około 200kB i rozszerzenie rar to napewno ssiesz trojana - i napewno avast krzyknie

Poza tym wiele zależy jak ustawisz Avasta , tzn. ppm na ikone avasta > kontrola ochrony dostępowej > czułość

(matusia :)) #14

mareksolak avasta używałam przez pół roku więc go dobrze znam. Fakt jeśli już uda ci się zainstalować BearShare to póżniej działa bez problemu... A co do wykrywania wirusów to właśnie testowałam avasta celowo pobierając zainfekowane pliki... i niestety nie byłam z niego zadowolona.... Prawda jest taka że każdy program ma swoich zwolenników i przeciwników... ja akurat jestem tym dugim, ale to wcale nie oznacza że czepiam się tych którzy go używają... Miałam kiedyś przykład że kolega kożystał z avasta, odwiedzał "różne stronki" avast wpuścił mu 20 trojanów...;/ z czego informował tylko o trzech.... AVG wykryło 80% zawirusowanych plików...

grzesiek1201 mam nadzieje że będziesz zadowolony;)

pozdrawiam

(Cosik Ktosik) #15

Avast przepuszczał paskudę amvo, jak już wszystkie antywiry go wykrywały (prawie). Dodatkowo czasami się sypał. Na dzień dzisiejszy Avira (jest za free).

Wg mnie Avast jest cienki.

(matusia :)) #16

Ok. Niech wam bedzie;) Ja mam swoje zdanie na ten temat... wole nie mieć nic niz instalować avasta;/.

pozdrawiam

(grzesiek1201) #17

avast zmieniony na AVG :slight_smile: posłucham tym razem żeńskiej płci :stuck_out_tongue:

wirusy jak na razie nie dają znać więc chyba wyjaśnione :slight_smile: