Ciągłe zawieszanie komputera lub restart

(Sebastianp88) #1

Witam wszystkich

jakiś czas temu robiłem format dysku. Po ponownym zainstalowaniu systemu operacyjnego windows xp oraz innych aplikacji mogłem spokojnie pracować przez jakiś tydzień czasu. Potem pojawił się problem. Otóż komputer zaczął się często wieszać albo resetować. Zdarzało się, że otrzymywałem komunikat o błędzie i zrzucaniu pamięci fizycznej. Zmieniłem sterowniki i problem co do pamięci znikł; pozostał jednak problem resetowania się komputera i wieszania. Co to może być?

Będę wdzięczny za pomoc.

Z góry dziękuję

(Sebos99) #2

Problem może leżeć po stronie zasilacza. Jaki posiadasz?

Komputer wiesza się w czasie normalnej pracy z systemem czy np podczas grania, oglądania filmów? Przed formatem ten problem również występował? Zmieniałeś coś ostatnio w konfiguracji sprzętowej komputera (np dodałeś tuner, więcej pamięci itp)

Pobierz program Everest, podaj konfigurację komputera oraz temperatury w zakładce czujnik.

(Sebastianp88) #3

Mój zasilacz to jakiś deer - przynajmniej taki widnieje napis na zasilaczu. Co do sprzętu to równo rok temu zmieniłem pamięc z 256MB na 1GB. Przed formatem problem ten nie występował. Komputer wiesza się w każdym z wymienionych przypadków. Zdarza się że do zwieszenia dochodzi dosłownie w parę sekund po załadowaniu systemu oraz programów które są na starcie. Jedyne co mam zmienione w ustawieniach sprzętu to timingi w biosie na pamięci. Problem ten pojawił się głównie po zainstalowaniu programu Outpost Security Suite 6.5. Występował także przy jeszcze jednym firewallu którego teraz nie pamiętam. Nie mniej jednak nie występował on tak często jak teraz.