Ciągłe zawieszanie sie i bluscreeny

Witam. Moj komputer raz na jakis czas miewal zawieszki systemu i zawsze dostarczal pewnych klopotow,ale od wczoraj jest juz znacznie gorzej.

Zaczne od tego ze wczoraj wlaczylem komputer i normalnie przegladalem sobie strony w internecie i byl o ok dopoki nie probowalem wlaczyc gry MMO. Po wejsciu do panelu logowania gra sie zawiesila i musialem resetowac. Inna gra po 5 minutach grania tez “Nie odpowiadala”. Z ciekawosci odpalilem jeszcze inna gre MMO i to samo - zwieszka i reset. Nastepnie pomyslalem ze to moze od lacza internetowego bo mam Iplus wiec czasami broi. Wlaczylem PESa ktory przedwczoraj dzialal normalnie a teraz zawiesil sie przy ekranie ladowania. Wiec jak sie okazuje wszystkie gry odmowily posluszenstwa oprocz CSa. :wink:

(Niedawno mialem problem przy wymianie zasilacza na nowy. Zamontowalem nowy i komputer wydawal piski i sie resetowal. Zmienilem zasilacz na stary i tez te same objawy. Posprawdzalem sprzet i okazalo sie ze po wyjeciu jednej kosci RAM komputer ruszyl. )

Jesli chodzi o inne moje klopoty to sa to bluscreeny. Zazwyczaj BSOD wystepuje u mnie gdy odlaczam modem iPlus z gniazda USB. Innym razem BSOD wyskoczyl podaczas gry w Fallout 3. BSODy sa roznorakiej tresci takze mysle ze mam jakis powazniejszy problem.

W managerze urzadzen sa wykrzykniki przy :

  • AVTLSVJ4 IDE Controller

  • NVIDIA Network Bus Enumerator

Prosze o pomoc.

Do samego problemu to chyba zły dział, na pewno przydadzą się logi.

Jesli zly dzial to prosze o przeniesienie do odpowiedniego bo wydawalo mi sie ze to dzial dotyczacy sprzetu i sterownikow a chyba z takowymi mam problem. Z jakich programow mam zrobic logi? HJT i Combo Fix tak?

Jeśli już logi to otl otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Oto logi ktore przed chwila wykonalem :

http://wklej.to/gBOg

http://wklej.to/YnSY

Standardowe porady helpdesku

  1. otworzyć pudło i dokładnie odkurzyć.

  2. Przetestować pamięci (np. płytą ubuntu)

  3. Format c: i zacząć od nowa

Dodane 15.10.2010 (Pt) 1:06

przetestowałeś już wszystkie antywiry, więc wybierz jeden i się go trzymaj.

Format format…taki sprytny to ja tez jestem. W tym sek ze nie mam ochoty na format i chcialbym najpierw poprobowac roznych opcji przed formatem. Dlatego wlasnie napisalem tu posta z prosba o pomoc doswiadczonych kolegow. Edytuje posta bo niestety widze ze nikt nie jest w stanie mi pomoc?? O co serdecznie prosze. Ja wiem ze zawsze mozna zrobic format ale to ostatecznosc a nie lekarstwo na wszystko.

Otworzyłeś komputer i dokładnie odkurzyłeś.

Czasami okazuje się to lekarstwem na zwisy.

Tak mam odkurzonego,bo dbam o to.

Napisz jaki masz sprzęt.

Sprawdź, czy na płycie głównej nie ma wylanych lub napuchniętych kondensatorów.

Sprzet mam taki jak w podpisie. A co do kondensatorow to raczej sa wporzadku.

Jaki zasilacz masz obecnie?

Spróbuj testu pamięci programem MemTest.

Obecnie mam starego mustanga 400 W, ale w pudelku juz lezy nowy chieftec 500 W. Sciagne MemTest i sprawdze.

To czym prędzej montuj Chiefteca i daj znać jak poszło z MemTestem.

nie wydaje mi aby chieftec rozwiazal wszystkie problemy - sprzet moze byc juz uszkodzony, tak jak napisal bochen9 warto by bylo puscic memtesta, jednak ja bym zalecal na kazdej kosci oddzielnie i na sam koniec razem, byc moze ktoras z nich robi problemy.

Juz odkrylem ze jedna kosc powodowala bledy,bo nawet komputer sie nie wlaczyl na 2 wlozonych razem a tylko piszczal. W obecnej sytuacji komputer chodzi na 1 kosci ramu i sytuacja jak wyzej.