Ciągłe zawieszanie się komputera i niebieski ekran

Witam.

Parę dni temu wgrywałem nowy Windows (ten co zawsze, ta sama płytka). Przez parę dni chodził dobrze ale od paru dni zaczął się wieszać. Użytkuję sobie komputer, wchodzę na naszą klasa i nagle wszystko staje myszką nie da się ruszyć i zaraz niebieski ekran i nic, dodam iż zawsze słucha muzyki i wtedy muzyka się podcina i ciągle jest dźwięk podciętej muzyki. Niebieki ekran załączam poniżej. Następnie słucham sobie radia internetowego i szukam czegoś na dysku i znów to samo. Teraz np słuchałem muzyki i robiłem stronę i zawiecha ;/ nie mam pojęcia. Dodam fakt iż pewnego dnia wchodzę sobie na komputer i nie da się otworzyć winampa gdyż zaraz pojawia się wyślij raport, wykonałem przywracanie systemu i chyba tak jakoś po tym to się zaczęło dziać. CO do nowego sprzętu nic nie podłączałem i nic nie instalowałem w dniu kiedy się błąd pojawił. Proszę o pomoc.

c26WqIcYJ2.JPG

W razie czegoś proszę kliknąć na obrazek i pokaz obrazek, będzie cały.

Odczytaj plik DMP: Klik

i zlokalizuj sterownik, który powoduje zawieszkę. Potem zainstaluj jego najnowszą wersję.

Widzę że nie za miło :stuck_out_tongue:

ntoskrnl.exe (wtf?! podobno ten plik mówi iż problem jest ze sprzętem?)

DrvFltIp

aswTdi.SYS

tcpip.sys

NDIS.sys

psched.sys

NVENETFD.sys

Probably caused by : DrvFltIp ( DrvFltIp+4d5a )

Te pliki się nie ładują bądź są uszkodzone, naprawa windy czy format??

Zapomniałem jeszcze dodać iż system działa na dsyku D bo:

Miałem 1 dysk 2 partycje c windows i d pliki. Podłączyłem do kompa 2 dysk który kiedyś używałem jako dodatkowy który miał 2 partycje, nie ma na nim windy. Po formacie wyszło mi że dysk główny to stary a nowy to stary że tak powiem. Zwrotki nie wiem jak są gdyż nowy działa pod SATA a stary ATA.

Spróbuj zainstalować wszystkie sterowniki jeszcze raz, zwłaszcza te od płyty głównej. Nie instalowałeś czasami SP3 dla win xp?

Wywal też avasta i zainstaluj avirę: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … .06.00.270

no i właśnie co do sterów płyty głównej instalowałem ale z płytki, polecacie na necie poszukać nowszych? Nie, sp3 nic nie daje to po co. Mam XP Pro z SP2 już się instaluje. Co do avasta to wiem że jak się go wywali i inny zainstaluje to się śmietnik robi na kompie, no ale trudno. Polecasz Avire?

SP3 powoduje podobne błędy, dlatego się pytałem o niego.

Stery, oczywiście najnowsze z netu. Podaj model płyty głównej to pomogę szukać.

Tak, polecam Avirę.

Posłuchaj rady @cosik_ktosik.

Miałem takie same problemy wiele razy - myślałem że już mam ,walniętą" jakąś część.

Najpierw skanowałem kompa / już nie pamiętam ile razy i jakimi programami /.

Póżniej czytałem wszystkie tematy na google - im więcej czytałem tym byłem głupszy. :slight_smile:

W końcu się wkurzyłem i zainstalowałem ponownie nowy system - razem z najnowszymi programami 4.5 godz.

Zainstalowałem najnowsze stery do chipsetu płyty głównej , grafy / trochę starsze /, karty dżwiękowej i najnowsze

biblioteki DirectX 9.0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Już jest pół roku - bez żadnych problemów.

Jeżeli chcesz więcej pomocy to zainstaluj AIDA32 :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ation+3.93

lub EVEREST Home Edition : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

Podaj szczegółowe dane i sprawdż temperatury podzespołów…

Edit : u mnie Avast śmiga przeszło trzy lata - chyba nie tu jest problem ??

Gigabyte GA-M56S-S3 Sterowniki na chipset nForce 560. Jak coś to płyta na socket AM2.

Na stronie gigabyte nie ma już sterów do tej płyty głównej, a na nvidi nie działa mi dział sterowników do płyt głównych.

Z góry dzięki za pomoc.

Stery do grafy najnowsze, DirectX najnowszy, karta dźwiękowa to do zintegrowanej to instaluje te co mam na płytce a do 2 to są tylko 1 i najnowsze.

Są stery:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … uctID=2607

A no racja, ja szukałem na stronie polskiej :stuck_out_tongue:

dzięki wam, teraz muszę spadać ale wieczorem po instaluje najnowsze stery i zobaczę czy pomogło

W dniu 18.07.2008 , o godzinie 17:44 został dopisany post przez djtot

Zainstalowałem i działało do teraz, pojawił mi się napis że to przez DrvFltIp. Wyszukałem dokładnie w googlach że to Ashampoo Firewall Pro które mam. Usunąłem je i zobaczymy czy to coś da.