Ciągłe zawieszanie się oraz bsod i wiele innych ;]

Witam. Otóż moim problemem jest ciągłe zawieszanie się komputera. Czasami wygląda jakby wchodził w stan wstrzymania lecz i tak zero odpowiedzi. Sprawdzałem temperatury i nic nie zauważyłem. Ciekawą rzeczą jest że gdy ustawie procesor na 210mhz i ram na 200mhz to bardzo szybko się zawiesza choć nie zawsze. Na standardowych ustawieniach również to występuje ale nie tak często. Zawiesza się podczas zwykłej pracy, gdy korzystam z przeglądarki czy to mozilli czy chrome, i podczas grania. Podczas skanowania Combofix nawet mi dwa razy padł ;]. Wrzucam dodatkowo loga choć i tak mało to ma do gadania bo postawiłem co dopiero świeży system.

Co do zasilacza nie wydaje mi się żeby to była jego wina bo jest mocny a co do takich podzespołów to nawet ich nie czuje. Wina jest gdzieś indziej. dodam że kiedyś nie miałem z tym problemów. W razie pytań chętnie odpowiem.

Oto konfiguracja mojego sprzętu:

Intel Pentium 4 3Ghz

Nvidia fx 5200

ASRock P4VT8+

WDC WD20 SATA

Ram OCZ 1Gb DDR

Fell III - 500ATX

http://wklejto.pl/117402

  1. nie używaj combofix’a dopóki ktoś Acorus/Spandaupol cie o to nie poproszą, combofix jest programem mocno ingerującym w system, coraz mniej skutecznym wręcz szkodliwym dla systemu.

  2. ściągnij program HD Tune, sprawdź dysk (zakładka Error Scan)

  3. zasilacz feel mocny powiadasz? to jest tzw. czarna lista zasiłek, 500W to on ma tylko na naklejce, modecomy mają niestabilne napięcia,

rozkręc kompa, wyczyść z kurzu dokładnie, rozkręc zasilacz i obejrzyj kondensatory czy nie są czasem wybrzuszone,tak samo obejrzyj na płycie głównej czy są ok

wszystko zrobione, niestety nadal to samo.

wykazał coś hdtune??

Dodane 23.02.2012 (Cz) 11:51

kondensatory sprawdziłeś?