Ciągły pisk przy zamontowanej karcie graficznej

Karta już dosyć starszawa, GeForce 9600GT od MSI. Jak w tytule problem polega na tym że mimo iż karta działa dobrze, system się uruchamia itd to głośnik systemowy ciągle piszczy zgodnie z opisem:

" ciągły sygnał - brak pamięci w bankach lub brak podłączanej karty graficznej"

Próbowałem przywracać ustawienia do domyślnych, wyjmować baterię BIOS, czyścić złącze PCI i samą kartę ale to nic nie zmienia ;/ Płyta główna to Gigabyte GA-MA785-US2H i wcześniej działała z tą kartą bez problemów, później na zintegrowanej a teraz znowu wsadziłem “Dżiforsa” i wyszedł ten problem…

Może to sygnał alarmu wentylatora że się nie kręci, sprawdź czy wentylatory podłączone do płyty głównej się kręcą bo może jakiś kabel albo coś blokuje któregoś.

Właśnie nie, nawet nie musiałbym sprawdzać bo wyje jak odkurzacz :wink: Inne wentylatory też ok a w BIOS wszystkie alarmy są ustawione na “Disabled”.

A jak pracujesz na integrze jest cisza?

Tak, nic nie piszczy wtedy :slight_smile: Musiałem odłączyć głośnik bo bym zwariował od tego pisku…

No to możliwe, że jakiś problem ma już karta? jak sprawdzisz na innej,jesteś na 100 % pewny, czy karta, czy płyta.