Ciągły pisk przy zamontowanej karcie graficznej

(PokerFace) #1

Karta już dosyć starszawa, GeForce 9600GT od MSI. Jak w tytule problem polega na tym że mimo iż karta działa dobrze, system się uruchamia itd to głośnik systemowy ciągle piszczy zgodnie z opisem:

" ciągły sygnał - brak pamięci w bankach lub brak podłączanej karty graficznej"

Próbowałem przywracać ustawienia do domyślnych, wyjmować baterię BIOS, czyścić złącze PCI i samą kartę ale to nic nie zmienia ;/ Płyta główna to Gigabyte GA-MA785-US2H i wcześniej działała z tą kartą bez problemów, później na zintegrowanej a teraz znowu wsadziłem "Dżiforsa" i wyszedł ten problem...

(scripter1) #2

Może to sygnał alarmu wentylatora że się nie kręci, sprawdź czy wentylatory podłączone do płyty głównej się kręcą bo może jakiś kabel albo coś blokuje któregoś.

(PokerFace) #3

Właśnie nie, nawet nie musiałbym sprawdzać bo wyje jak odkurzacz :wink: Inne wentylatory też ok a w BIOS wszystkie alarmy są ustawione na “Disabled”.

(JNJN) #4

A jak pracujesz na integrze jest cisza?

(PokerFace) #5

Tak, nic nie piszczy wtedy :slight_smile: Musiałem odłączyć głośnik bo bym zwariował od tego pisku…

(JNJN) #6

No to możliwe, że jakiś problem ma już karta? jak sprawdzisz na innej,jesteś na 100 % pewny, czy karta, czy płyta.