Ciągły restart bez możliwości uruchomienia komputera

Witam.

Ponownie mam problem z komputerem. Kiedyś (ok miesiąca temu) restartował się komputer w momencie logowania do Windows XP. Po zainstalowaniu nowego systemu XP i na wszelki wypadek dołożeniu ramu i wymianie zasilacza problem ustąpił. Do dzisiaj. Niestety bez żadnej przyczyny i ostrzeżenia nie daje się uruchomić. Objawy są takie same jak kiedyś. Po ekranie z napisem Windows XP następuje czarny ekran, zamiast niebieskiego powitalnego i komputer się restartuje. I tak bez końca. Nie wiem już czy to nie wina jakiegoś elementu, czy systemu. Co mogę jeszcze sprawdzić lub zrobić, by komputer znów zadziałał?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Zapewne zdziwi Cię to, ale nie wiem jaki masz komputer. Naprawdę!

Nieważne, sposób postępowania zawsze jest taki sam:

  • sprawdź pamięci

  • sprawdź płytę główną

  • … i procesor

  • … oraz kartę graficzną

  • przetestuj dysk (zwróć uwagę na to czy w danych SMART nie anomalii)

  • odłącz napędy CD/DVD (najlepiej sprawdź je w innym komputerze)

  • sprawdź napięcia

  • … i temperatury

jeśli żadna z tych czynności nie doprowadzi do wykrycia sprawcy:

  • zanieś komputer do serwisu.

(zakładam że system już przeinstalowałeś)

Pobierz sobie program HDTune i w trybie awaryjnym przeskanuj nim kompa na obecność Bad Sektorów, a poza tym to uruchom z poziomu wiersza poleceń -> chkdsk c: /f i odpowiedz T

Sam nie wiem jaki to komputer. To komputer dziewczyny i to dość stary. Dysk testowałem przy pierwszym problemie. CD odłączałem i kartę sieciową też. Temperatury były zawsze dobre (Everestem spr, jak były wtedy problemy i napięcia ok), a zasilacz nowy. Pamięć nowa.

Jedyne co zostało do sprawdzenia to karta grafiki, płyta i procesor.

Tylko jak to spr, jak mi nic nie działa?

Nie masz gdzieś znajomego który by pożyczył jakieś podzespoły?

Obstawiam system a najprawdopodobniej może to być jakiś wirus.

Możliwe że siedzi gdzieś głęboko w ramach albo w Biosie.

weź wypnij kompa od prądu, a następnie wyjmij na całą noc baterie z płyty głównej.

wtedy sformatuj kompletnie kompa i zobacz czy problem się powtórzy to tylko jakiś podzespół.

Jeszcze jedno sprawdź czy na płycie głównej nie są popękane lub wylane kondensatorki

Nie wiem jaki jest twój poziom wiedzy w temacie “komputery”, więc zakładam że co najmniej “biegły” i jesteś w stanie zinterpretować wyniki testów. Sprzęt sprawdzamy albo testerem albo “przez wymianę” (ew. używając podobnego komputera - sprawnego - jako środowisko testowe).

Poprawiłeś mi humor :slight_smile:

Poprawiłeś mi humor :slight_smile:

Nie zaszkodzi sprawdzić jeszcze raz. Przeinstaluj ten system, albo spróbuj go naprawić z płyty instalacyjnej. Jak zadziała to znaczy, że sprzęt jest w porządku.