Ciągły restart kompa podczas uruchamiania

Witam mój problem wygląda następująco.

Mam komputer (taki w poziomej obudowie), jest to komp fujitsu siemens. Do tej pory nie było z nim problemu. Jest to stary komputer mający 256mb sdram, pentium4 1.8Ghz, dysk 20gb, grafikę 32mb. Postanowiłem wykorzystać go do sprawdzenia innego dysku. Podłączyłem inny dysk odłączyłem i podłączyłem s powrotem swój i od tej pory zaczęła się bajka komputer po uruchomieniu zaczyna się ładować czyli jest ta procedura http://img141.imageshack.us/img141/1456/271216661910.jpg a gdy skończy się ładować następuje restart. I tak za każdym razem. Czy ktoś z was wie jak mam go uruchomić nie tracąc danych? Przecież było wszystko normalnie a popsuło się dopiero po odłączeniu dysku i ponownym jego podłączeniu.

Na forum PC Format-u znalazłem to:

Wydaje mi się że z tego drugiego dysku który podłączyłeś zostały zainstalowane sterowniki startowe i z tego wynika ten problem. Jak podłączysz ten drugi dysk to działa? Kiedyś miałem podobny problem. Tylko nie pamiętam jak go rozwiązałem

Płytka z xp musi być taka sama jak wgrany system? Bo System na tym komputerze jest xp prof a ja mam płytkę xp home. Od tego starego kompa nie mam żadnych płyt.