Ciągły restart przy instalacji SP1 PL

Witam, mam laptopa LG F1-2A3GY i system Vista Home Basic. Układ graficzny Intel 945 GME

Nie mogę dokończyć instalacji SP1 PL.

Instalacja bowiem po ok. 1,5h dochodzi do etapu 3 z 3 i ukończono 100% po czym następuje restart i wraca do instalacji etapu 3 z 3 dochodzi do 100% restart i tak w kółko. Zapętla sie końcowy etap instalacji.

Instalowałem kilka razy i zawsze to samo.

Instalowałem z pliku jak i poprzez Windows Update, w trybie awaryjnym, odinstalowałem program antywirusowy, mam najnowze sterowniki (aktualizacja dostępna z poziomu Windows Update), dogrywałem nawet poprawki wymagane przed instalacja Sp1, pisałem do pomocy Microsoft i nic.

Ciagle instalacja zapętla się w 3 etapie. Mam na szczęście obraz systemu a zatem mogę sprawdzić inne pomysły.

Bardzo proszę o pomoc i sugestie jak dokończyć tą instalację.

Krzysztof

Przed instalacją SP1 spróbuj wykonać zabieg w postaci kontroli plików systemowych (sfc/scannow)

Wykonałem kontrolę sfc/scannow i chkdsk c: /f

Dodatkowo korzystałem za radą Microsoft z narzędzia CheckSUR oraz przeinstalowałem aplikację Windows Update Agent 3.0 z przełącznikiem \wuforce

Wszystkie operacje kończyły sie powodzeniem a instalacja dalej się zapętla.

Ostatnią sugestią pracownika Microsoft była podmiana plików z dysku instalacyjnego Visty poprzez ponowną instalację z zachowaniem plików i programów oraz automatycznym updatem z sieci. Nie mam niestety płytki instalacyjnej bo moja Vista jest preinstalowana na laptopie.

Brak mi juz pomysłów .

http://www.vista.pl/articles/art,859/

Czytałem ten artykuł. Nie wiem po co w krokach 1 i 2 dokonuje się przywracania systemu. Jako że Vistę mam preinstalowaną to nie mam CD instalacyjnego (mógłbym wtedy naprawic system i dograć ew.pliki). Mam tylko Recovery CD a to pozwala tylko na ponowna instalację a nie dogranie plików.

Przechodząc do kroku 3 tego artykułu to okazało się że w katalogu c:\windows\winsxs nie mam pliku pending.xml (???) który to miałem edytować. Co wiecej opisywana poprawka 937287 nie daje się zainstalować i wyswietla komunikat “Ta aktualizacja nie ma zastosowania do tego systemu”.

Powoli tracę wiarę że uda mi się to rozwiązać

Może to : http://groups.google.com/group/alt.pl.c … b1fba433e4

Dziekuję za sugestie, ale to też nic nie dało.

>Wklej poniższa zawartośc do notatnika i zapisz jako plik.cmd

>net stop wuauserv

>net stop cryptsvc

>ren %windir%\SoftwareDistribution SoftwareDistributionOld

>ren %windir%\System32\SoftwareDistribution SoftwareDistributionOld

>ren %windir%\System32\CatRoot2 CatRoot2Old

>net start wuauserv

>net start cryptsvc

>Teraz uruchom jako administartor

Próbowałem jeszcze uaktualnić pliki z instalacyjnej płyty CD ale i tu ciekawostka. Opcję tą mam nieaktywną. Mogę tylko instalowac od nowa.

Chyba mam coś tak “pokopane” w systemie że hej! Ale co ciekawe system śmiga bez żanych BOS i zawieszeń.

Oczywiście dziekuję za każdą sugestię.

W dniu 22.04.2008 , o godzinie 19:31 został dopisany post przez Krzysztof_

Może innym się przyda.

Dzisiaj dowiedziałem sie od pracownika serwisu Microsoft, że problemy takie jakie mam ja występuja też w niektórych laptopach z graficznym układem Intel 945 GME (taki jak mój) oraz oprogramowaniem NERO a czasami konflikty powoduje program antywirusowy.

Nie wiem na ile te informacje sa aktualne gdyż o tym pisano juz w necie przed wydaniem finalnej wersji SP1. Ponoć miały zostać usuniete w wersji finalnej ?? Teraz to juz nie wiem czy problem leży w oprogramowaniu, rejestrze czy też jest to niezgodność sprzętowa.

Pozdrawiam wszystkich

[chyba że jeszcze ktoś ma pomysł jak dokończyć tą feralna SP1 :-)]

Witam

Koledzy posiadam laptop LG F1 Express Dual 2A3GY.

Zagubiłem sterowniki do niego.Czy możecie mi przesłać na skrzynkę e-mail sterowniki lub wskazać z skąd mogę je pobrać.

Z góry dziękuję

Ja tak samo mialem u siebie … 4 razy restart mialem … Poczekaj cierpliwie ja już myslalem ze z bledem mam sp1 ale wszystko dobrze sie skonczylo ; )

Bardzo proszę :slight_smile:

http://pl.lge.com/products/mobile/mobil … e=F1-2A3GY

Byłem cierpliwy i czekałem nawet 2-3 godziny (restart ~ 10 razy ).

Po konsultacji ze specjalistami z Microsoft doszedłem do wniosku, że szybciej będzie z płyty CD LG Recovery Vista odtworzyć system i na nowy czysty zainstalować SP1. Poszło jak burza. Nie było problemów z SP1 ani z aktywacją Visty. System smiga jak miło.

Dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie