Ciche chłodzenie CPU + went. do zasilacza

Witam.

Może dorzadzicie jakie chłodzenie kupić na CPU (AM2, 2x4200) żeby było jak najcichsze ?

Kwota to 60-70zł. Nie zalerzy mi specjalnie na wydajności byle by tylko nie była gorsza od boxowego coolerka ale najważniejszą sprawą jest cisza.

Myślałem nad Pentagram Alpaya ale przeszkadza mi ręczne sterowanie obrotów. Poprostu mogę zapomnieć żeby po nocy podkręcić mu obroty i w czasie gry nagle restart bo temp. zawysoka.

Kolejna rzecz to wentylator w zasilaczu. Maksymalnie do 20zł, jakaś cicha 12stka.

Obudowa(big tower) zawsze otwarta bez panelu bocznego.

Co proponujecie?

Jeżeli chodzi o wentylator to polecam Acutake 120 - wydajny i cichutki.

Cooler PENTAGRAM Alpaya + acutake 120 i jest super chłodzenie i kręcenie :stuck_out_tongue:

lub cooler: http://allegro.pl/item445801035_arctic_ … _gw6l.html

mati75 , ponądź te cooler który podałes w linku, szybko padają… Chodzi mi o wentylator, z tego co czytałem na różnych forach, prawie nie możliwe jest wymiana na nowego wentylatora…

mam alpaye i wymiary jej wiatraczka to 90mm więc nie wiem (wątpię) czy jest możliwość zastosowania 120mm.

u mnie to ręczne regulowanie obrotów to jakaś kicha ;] albo ja nie umiem go podłączyć (choć to raczej nie możliwe, bo schemat tego podłączenia jest prosty jak budowa cepa) albo mam uszkodzony ten regulator od początku ;]

To w takim razie Acutake 90 :stuck_out_tongue:

No i tak to chyba będzie wyglądało;

Pentagram Alpaya + Acutake 92 Pro PWM, a do zasilacza 120.

Dzięki za sugestie i pomoc.