Ciche kozystanie z WiFI

(Chrucik) #1

Witam dziś wdałem się w sprzeczkę z wujem a mianowicie:

Korzystając z sieci WiFi (odbierając internet) czy firma która go rozsyła może mnie w jakiś sposób ' namierzyć ' cz coś w tym stylu. Normalnie podpisuje się umowę przydzielają stałe IP itp. ale gdyby po prostu się podłączyć znając wszystkie ustawienia i " ciągnąć na lewo" czy mogą zdemaskować.

Ja uparłem się że nie a wuj jako że niby coś tam sie zna na kompach -mało mnie nie zjadł- że mogą zdemaskować.

Jaka jest prawda ??

Zapraszam do dyskusji !!

(Mrowa 84) #2

Zależy jakie ktoś robi logi, ale to może spokojnie wyjść przy patrzeniu na MAC adresy, że ktoś na lewo się dołącza. Jeżeli admin udostępnia na podstawie adresu MAC, to nie powinieneś mieć po pierwsze neta, a po drugie łatwo cię zdemaskować :slight_smile:

(Chrucik) #3

hmm zdemaskować co najwyżej zablokować ale raczej nie będzie napisane że ten mac adres to klonowa 6/16 :slight_smile: czyli miałem rację

_______

sorki za powyższego dubla ale nie mogę go usunąć (nie ma opcji usuń przy poście)

(Maciejboss) #4

moga sprawdzic poziom sygnalu ale tak dokladniej to musieli by sie bawic ale przewaznie oni daja swoj sprzet i przypisuja adres mac

(Krzysiekaczor) #5

Adres mac można zmienić w nowszych kartach...

(fiesta) #6

Widze że nie odróżniasz słowa zdemaskować od zlokalizować :stuck_out_tongue:

(Olixxx94) #7

Jak jest niezabezpieczona sieć to możesz ją łapać of course, ale po jakimś czasie ktoś się skapnie i niestety już nie da rady...

(Cooler1978) #8

Zlokalizować owszem można... Pamiętasz informacje o agentach wywiadu na których polowano pelengatorami? Teraz to się inaczej nazywa i inaczej obsługuje. Ale komu by się chciało wydawać tyle kasy na tych co korzystają za free. Przejdź się po Warszawie z lapkiem... średnio co 50-100 m masz "darmową" sieć WiFi.

A zablokować nie problem. Wystarczy zmienić ustawienia na WEP'a i już jest łatwiej zablokować dostęp. Bądź przez potwierdzanie adresu MAC'a na routerze.