Ciche piski z zasilacza

Witam niedawno miałem problem z uruchomieniem komputera musiałem wymienić płytę oraz zasilacz.

Więc tak włączam komputer i normalnie się uruchamia tylko kiedy windows zaczyna się ładować wyskakuje bluescreen

Wyłączyłem komputer i usłyszałem ciche piski z zasilacza kiedy odłącze go od prądu wszystko ustaje i nic nie słychać również podcazas działania komputera nie słychać by coś piszcazało.Zasialacz to Foortron 350w nwm jaki model i napewno nie jest na gwarancji.

Cześć

Przeinstalowałeś system po wymianie płyty?

Zasilacz jest nowy czy używany?

Czy masz możliwość podłączenia innego zasilacza do komputera, bądź sprawdzenia tego na innym komputerze?

Skoro zasilacz nie jest już na gwarancji to warto sprawdzić miernikiem napięcia na poszczególnych liniach.

Jak wyżej kolega napisał i jak nie wież jak sie do tego zabrać to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

I pamiętaj mierz miernikiem a nie programem !

napięcia są OK zasilacz był używany i tak wiem że muszę teraz zainstalować nowy system.

Cześć

Trudno cokolwiek więcej doradzić. Kupując używany zasilacz nigdy nie wiesz czy jest on w pelni sprawny i w jakich warunkach pracował.

Możesz jeszcze sprawdzić zasilacz na innym komputerze (o ile masz taką możliwość).

Ja osobiście nie ryzykowałbym z kupnem używanego zasilacza. Jeżeli już wymienić to tylko na nowy.

No dobra sprawdziłem na innym komputerze i nadal słychać piski czy takie piski mogą mi uszkodzić komputer?? tz spalić płyte główną czy procesor?

Pomierzyłeś napięcia miernikiem zgodnie ze wskazówkami podanymi w linku adrianixy - pokaż wyniki, ponadto, jak czujesz się na siłach, to rozkręć zasilacz zobacz czy nie pa spuchniętych/wylanych kondensatorów - jeżeli tak to wymiana zasilacza będzie niezbędna, gdyż może za chwilę się spalić i pociągnąc za sobą resztę podzespołów (płytę, pamięci, dysk itd.)

Kondesatory w zasilaczu nie sa wylane i są ok a napięcie nie ja mierzyłem tylko mój stary który jest elektronikiem i powiedział że wszystkie napięcia są OK

Lepiej żebyś zmierzył te napięcia miernikiem jak podałem w linku i sprawdź czy pł. główna jest w porządku jak podał kolega wyżej.

Więc tak płyta główna jest napewno sprawna ponieważ była testowana na innym komputerze i nie słyszałem żadnych pisków itd działała bez zarzutów.Zmierzyłem te napięcia i wyglądają dokładnie jak tutaj http://obrazki.elektroda.net/42_1232219324.jpg

Zasilacz jest czysty w śroku? tzn. czy nie zakurzony? prosiłem o podanie napięć z TWOJEGO zasilacza a nie o kopię z tabelki z elektrody :evil:

Nie pomagaj na siłę :slight_smile: Skoro mówi, że jego ojciec jest elektronikiem to pewnie wyłapałby usterkę.

temat do zamkniecia z zasilaczem wszystko ok