Cicho grające słuchawki lub głośniki w lenovo y550

Witam. Mam notebooka lenovo y550 i zauważyłem, że podłączone słuchawki bardzo cicho grają, czy to głośniki. Wbudowane głośniki grają można powiedzieć bardzo głośno jak na laptopa, a podłączony sprzęt cichutko. Próbowałem na różnych słuchawkach i to samo. Urządzenia przenośnie głośniej grają. Ma ktoś taki problem też?

lub jak go rozwiązać ?

pozdrawiam

w ustawieniach dźwięku może masz ściszoną głośność???

właśnie nie, w ustawieniach wszystko jest na maxa ustawione. z tego co szukałem w Internecie inne osoby też miały z tym problem. Jest to wina słabej karty dźwiękowej, czy da się to jakoś rozwiązać?

pozdrawiam

Masakra… jak ja nie lubie gdy mam coś do powiedzenia, i muszę na szybko konto zakładać…

Więc: W europie jest takie prawo, że słuchawki nie mogą grać głośniej niż pewien poziom. Na moim mp3 musiałem ustawić, że jestem nie z europy tylko z tgz innego regionu, bo mi mp3 grał strasznie cicho. Może na tym laptopie też tak jest. Może to w opcjach windowsa? Za mało znam win7 by go za to winić. Wiem, że w domu na moim creativie takich szopek niema. Ja stawiam, że o kwestia sterowników. Trzeba w to głębiej wejść.