Cięcie layout'u

w poprzednim dokumencie w tym Marquee Tool (polu stworzonym w nim) zrobiłem czarny. Na białym tle.

Usunołem wpisy z rejestru (z błędami w RegCleanerze) potem restarcik kompa i nadal to samo :frowning:

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 20:50

jak zrobić aby było “normalnie” ??

utwórz nowy, kolorowy dokument i do niego wklej to co trzeba :slight_smile:

przy tworzeniu dokumentu wybierasz typ, będzie “grayscale”.

:o a co to ma do rzeczy?

A jak to się robi ?? :stuck_out_tongue:

A tak przy okazji:

Muszę zrobić logo na swoją stronkę i chciałbym takie małe ale fajne :slight_smile: Znalazłem tutka:

http://www.webinside.pl/webdesign/tutoriale/155

i jednak on Mi nie wychodzi :frowning: I mam prośbę : Gdyby ktoś miał chwilkę i mógłby zrobić to bardzo byłbym wdzięczny :slight_smile:

Napis w środku (tam gdzie w tutku PHP): Adam

Napis po bokach (tam gdzie w tutku webinside): homepage

Logo mogę umieścić o maksymalnym rozmiarze

width: 560px

height: 200px

Więc aby tam się zmieścił.

Z gory wielkie dzięki :slight_smile:

edit: Tło ma mieć kolor:

#99ccff

Kolejne prośby o wykonanie “prac graficznych” będą kasowane.

Forum ma służyć do pomocy a nie stanowić spis ogłoszeń z prośbami o “zrobienie czegoś”.

Prośby takie można ewentualnie przekazywać na PW.

Witam!

Prośba o zrobienie tego tutka nie jest już aktualna.

A z problemami sobie poradziłem :slight_smile: Napisałem na innym forum i wszystko wiem. Aby były normalne (kolorowe) kolory trzeba było wybrać Image//Mode//RBG Color.

Natomoast aby kreseczkę narysować trzeba wybrać Line Tool i rysować linię z przyciśniętym klawiszem Shift wtedy wszystko jest ok.

Złączono Posta : 26.04.2006 (Sro) 12:06

Mam teraz inny problem Jakoś ustawiłem tak, że mam miarkę i nie wiem jak zrobić aby jej nie było. :?

miarka1jm.png

http://img162.imageshack.us/img162/3577/miarka2wm.png

To dosyć ważne więc fajnie by było gdybyścietrochę się pośpieszyli w odpowiadaniu :roll:

[CTRL] + [R] :slight_smile:

Albo View -> Rulers

Dzięki. :spoko:

Mógłby Mi ktoś napisać jak można sprawdzić jak zaznacze lassem dany kawałek obrazka (on jest jednego koloru) jaki ma on kolor (aby było wiadomo kod tego koloru) ??

:shock: a napisz prościej? :stuck_out_tongue: :slight_smile:

Więc mam otwarty jeden obrazek w Photoshopie CS. On jest w całości jednego koloru (przykładowo piszę) i chciałbym zobaczyć jakiego koloru (kod tego koloru np ze on jest 99ccff). Da się tak zobaczyć, a jak tak to w jaki sposób :?

Jak wybierasz kolory (foreground, background) za pomocą color pickera, to kliknij na dany kolor na obrazku, w jedynm z pól wyświetli się jego kod :slight_smile:

rss A mógłbyś to korczek po korczku napisać jak to zrobić :? :roll:

A jeżeli ja mam jeden obrazek i połowa jest zielona a druga połowa czerwona to mogę zaznaczyć daną częśc lassem i wtedy tej zaznaczonej części zobaczyć ??

Jak masz jakiś kolor na tle -> wybierasz narzędzie eyedropper tool (i)

n8u44joun1butw4zm.jpg

Następnie mając już je uaktywnione klikasz prawym na tle -

drcnrx072s5e7fgxm.jpg

  • copy color as HTML - gdzieś (np. w notatniku wklejasz [ctrl] + [v] = COLOR="#F43B3B" ) i mamy kolor :wink:

O to chodziło. :slight_smile: Dzięki.

Mam jeszcze jedno pytanie (ostatnie już). Gdy zaznaczam narzędziem Rectangluar Marquee Tool to pojawia się taki komunikat :

blad6kn.th.png

i nie wiem czemu. Z resztął narzędzi jest dobrze tylko to dziś wywala jakiś komunikat… :frowning:

Złączono Posta : 27.04.2006 (Czw) 16:02

heh. jeszcze jeden problem mam :hmmm: Bawiłem się efektem Opacity oraz Flow aby uzyskać tak jakby przezroczystość. I teraz mam kolory jakieś takie pozostały :frowning:

Jak je przywrócić spowrotem ??

kolory5tg.th.png

Albo przy tworzeniu nowego dokumentu wybrać tło “transparent” (dla stron najlepiej), albo dać background color i po prostu dać wylewką na biało :stuck_out_tongue:

Może pomoże… :smiley:

Heh. Chodzi. Przy tworzeniu niwego wybrałem “transparent”. Troszeczkę porysowałem. Potem zamknołem dokument. Stworzyłem nowy z White i nromalnie chodzi :slight_smile:

Ale problem z Rectangluar Marquee Tool nadal jest… :frowning:

Stało się to dlatego, że zaznaczyłeś zbyt mały obszar :stuck_out_tongue:

wybierz Rectangular Marquee tool.

zredukuj wartość Feather do 0 px. (jest tuż pod filter i view)

przeciągnij i wybierz mały obszar.

Naciśnij [Q] by wejść w tryb QuickMask

Wybierz: Filter > Blur > Guassian Blur -> chyba wyskoczy coś więc daj OK. oraz pod radius daj 1,0

Naciśnij jeszcze raz [Q] by wrócić do Standard Editing mode.

powinno pomóc - przeczytaj uważnie :slight_smile: