Cięcie sie gier przez 10sec . Zerknijcie na temperatury

Witam. Po jakimś drastycznie spada ilość FPS. Po ok. 10 sec wszystko wraca do normy. Format nie pomógł. Temperatury ze speedfan-a f1cbe85000083cb34e58eccc

logitech2009 , daj screena z HWMonitor, bo z tego nie można zbyt dużo stwierdzić.

bab51667001fd02d4e58f518

logitech2009 , w czasie gdy włączony był program grałeś w cokolwiek?

Program nie może wykryć czujników karty graficznej (o ile je posiada)

Odkręć bok obudowy i dokładnie wyczyść kartę graficzną (pędzelek+sprężone powietrze (ewentualnie mocne dmuchnięcie :stuck_out_tongue: ))

Screena robiłem podczas obciążenia. A komputer jest czysty jak nowy. Był czyszczony kompresorem :smiley: , każda cześć z osobna.

Po pierwsze, podaj dokładną specyfikację komputera.

Płyta główna Asus m2v-tvm,

Karta graficzna: Asus 9600gso top,

Procesor: AMD Athlon x2 5600+ 2,9 GHz,

Zasilacz: Delta 400W,

2 dyski twarde WD łącznie 640 GB,

System Windows 7 64BIT HP,

RAM: dwa kingstony (1GB+2GB)ddr2 pc2-6400.

Temperaturę grafy sprawdziłem programem dostarczonym przez producenta i wynosi 53C przy stresie.

Według mnie to wina grafiki, GSO to sporo okrojona wersja, do tego na słabej szynie, więc po prostu nie wyrabia. Zmniejsz rozdzielczość/detale i sprawdź czy coś się zmieni.

Chyba mylisz moją kartę z tą okrojoną wersją GSO która jest na szynie 128bit i ma pamieć ddr2. Moja ma 192bit i pamieć ddr3. Nigdy przedtem nie miałem takich problemów więc wykluczam możliwość, że karta nie wyrabia tym bardziej że gram w takie gry jak TDU gdzie na mojej stare 8600gt można było spokojnie grać. I dodam jeszcze, że 9600gso w niektórych grach radzi sobie lepiej niż 9600gt.

Zmieniałeś ostatnimi czasy sterownik od grafiki?

Miałem 2 razy takie problem - 0 przegrzewania i przycięcia na kilka sekund.

Za pierwszym razem winny był zaktualizowany sterownik (pomogły sterowniki omega)

Za drugim razem wlazł jakiś syf, z którym walczyłem długi czas zanim udało się wyrzucić kompletnie z dysku.

Sterowniki aktualizuje na bieżąco ze strony NVIDIA. Na początku myślałem że to jakiś niechciany proces ale szybko wykluczyłem tom tezę. Nawet format nie załatwił sprawy.

Zainstaluj starsze sterowniki, ewentualnie sterowniki Omegi. Możliwe, że nowszy sterownik robi problem dla karty.

Te sterowniki zajmują tylko 38MB gdzie stery od nvidia ponad 100MB. Mam skasować stare sterowniki czy może te drivery się nad piszą na stare ?

ZAWSZE, ale to ZAWSZE zerujesz kompletnie sterownik przed instalacją nowego. Najpierw usuń normalnie, a potem resztki za pomocą DriverCleaner. Po usunięciu śladów starego sterownika zainstaluj omegę i daj znać tutaj czy coś się poprawiło.

Te sterowniki nie są zgodne z windows 7 64bit. Są pod viste. Zainstalowanie jest niemożliwe. Teraz spróbuje sterowniki rekomendowane przez producenta karty.

A może to wina zasilacza , czyściłeś też zasilacz od środka ?

Nigdy nie czyściłem i powiem szczerze że trochę boje się tego robić. Zmiana driverów nie pomogła. Rozkładam ręce. A czemu czyszczenie zasilacza miało by pomóc ? Jak dotykam rękom zasilacz to nie jest gorący. No nic jutro spróbuje go wyczyścić wg. poradników z neta i powiem czy pomogło.

Przetestuj jakimś programem dysk.

No czasami właśnie zasilacz jest zabrudzony , przez co szybciej się nagrzewa :slight_smile:

Opisz mi jeszcze dokładniej, czy robiłeś jakieś dodatkowe zmiany zanim zaczęło zacinać i jaki czas temu zaczęło zacinać.