Ciemne filmy

mam pytanie. czy istnieje moze tak program ktory rozjasnilby moje filmiki ktore sciagnalem z aparatu cyfrowego? Filmy te sa strasznie ciemne i tylko praktycznie dzwiek slychac. czekam na rade.

jeśli ci bardzo zależy to jest sposób. ****************** pracochłonny ale możliwy do zrobienia. Poprostu eksportujesz do jakiego programu graficznego twój filmik (flash od 5.0 do MX, lub nawet windows movie maker). Te programy rozbijają twój filmik na pojedyńcze zdjęcia (jpg). I zabawa jest taka że każde zdjęcie (ujęcie) musisz sam przerobić czyli rozjaśnić. Efekt rozjaśnienia zdjęcia uzyskasz prawie w każdym programie graficznym. Jak to już zrobisz to poprostu tworzysz nowy filmik ze zdjęć.

mam nadzieje że pomogłem

Update:

fiesta

Bardzo latwo to zrobic poprzez AviSynth albo VirtualDub

W jakim formacie masz film :?:

Sciagnij avisynth, zainstaluj, podaj mi format filmiku to napisze Ci skrypt, albo poradze jak to zrobic AutoLevel’em pod VirtualDub’em.

Oczywiscie wiaze sie to z rekompresja.

format pliku to AVI. czekam na dalsze wskazowki

W zasadzie szybciej bedzie to zrobic pod VD, acz kolwiek ja wole AviSynth :slight_smile:

Wiec. Napewno masz VD (jak nie to sciagnij).

  • otworz film w VD

  • zaznacz w menu VIDEO - Full processing mode

  • w tym samym menu wejdz w zakladke Filters

  • nacisnij ADD i wybierz filtr LEVELS

  • Nacisnij PREVIEW a nastepnie SAMPLE VIDEO

“One key frame per second” powinno wystarczyc na probkowanie

Dostaniesz podobny wykres (podobny gdyz zakladam ze twoj film jest naprawde ciemny).

przed.jpg

Przesuwajac bialy znacznik w lewo rozjasnisz obraz, co zauwazysz na podgladzie z boku.

po24.jpg

mozesz tez poprobowac innych ustawien, ale ograniczenie poziommu z gory i z dolu, najczesciej wystarcza.

Kompresowac potrafisz, prawda :?:

Wodtwarzaczu BsPlayer

Możesz rozjaśnić film.

no cos z tego wychodzi. Nieco sie pojasnily.Powiedz mi a jakich filtrow moge jeszcze uzyc zeby obrobic wlasnie obraz? Jesli chodzi o kompresowanie to od razu mowie ze o tym programie to tylko slyszalem i tak naprawde to go pierwszy raz obsluguje.

P.S. dzieki za zainteresowanie :slight_smile:

Jezeli mozesz to porzedstaw ze 2 klatki z tego filmu (o ile to nic osobistego :wink: ) to bede mogl Ci wiecej polecic udogodnien.

Jezeli Ci nie zalezy na jakiejs szczeglnie wybranej kompresji (chodzi mi o rozmiar, np: mniej niz xxMB lub dokladna wielkosc) to wystarczy jaki kolwiek codec MPEG4 z ustawionym Constant Bitrate na ok … (tu wartosc bedzie zalezala od wymiarow klatki, dlatego przyda mi sie pare obrazow).

Zapisanie klatki odbywa sie poprzez SHIFT+1. Zapisz do .png.

Na http://www.imageshack.org mozesz umiescic obrazki.

Masz moze zainstalowany ffdshow :?: jezeli tak to mozna go wykozystac do kompresji.

jezeli chodzi o rozmiar pliku to nie gra zadnej roli. Najwazniejsze zeby maxymalnie poprawic jakosc tych filmow. Moze byc nawet 1 GIGA :slight_smile:

ffdshow nie mam ale jak nie gra roli kompresja to nie bede go install.

te filmy to straszna pixeloza i pewnie juz sie nie da z nich wiele wydusic ale fajnie by bylo jakby je mozna bylo w miare normalnie ogladanac.

film to nic prywatnego: :lol:

a czy moge podeslac Ci kilkusekundowy film i chcialbym zebys z nim zrobil “porzadek” OK??

jak tak to daj znac. z gory dzieki