Ciemno to widze :P

Mam taki problem, ze mam ciemny monitor… ale naprawde ciemny. Nie byloby to problemem, gdybym uzywal kompa tylko do przegladania www. Uzywam programu Power Strip aby rozjasnic, ale dziala on tylko w windozie, tzn gdy uruchamial jakas gre (tu: Starcraft) to mam duze problemy z widocznoscia, nie widze praktycznie nic. Poszukuje jakiegos programu ktory by dzialal non-stop, nawet przy aplikacjach pelnoekranowych, takich jak w/w gry.

sorry ze ci nie podam zadnej propozycji programu, ale jak juz jest ten temat to ci powiem ze bys sie powoli rozglądał za nowym monitorem. Długo tak nie pojedziesz. Taki sam problem miał mój sąsiad az w końcu coś mu strzeliło z tylu monitora, poleciał dymek i monitor na śmietnik.

heh, ten monitor jest taki bodajze od nowosci, on po prostu jest “ciemny” i dzialam na nim dluzszy czas, raczej nie ma takiej opcji zeby sie popsul, i nie ma takiej mozliwosci wymiany - brak kasy :stuck_out_tongue:

ale to trochę dziwne, że monitor jest niemal ociemniały… :expressionless:

co to za sprzęt, napisz jaka marka i model… może coś z nim nie jest wporządku… karta grafiki jaka napisz… :slight_smile:

właśnie! może da się to jakoś ustawić w opcjach gry, czy w menu monitora. może to coś ze sterownikiem

:x

Widocznie taki typ monitora. Nie ma podanej informacji, jak dawno był kupiony ten monitor. Starze monitory, są o wiele ciemniejsze od nowych 8)

skąd ty bierzesz takie informacje… :o

moja Belinea skonczy za rok 10 lat i gra jak nowa :wink: wszytsko widać jasno i wyraźnie… :PPP :lol:

moze ma filtr wbudowany :smiley:

nie wiem czy to tosamo ale miałem podobny problem. monitor mi ciemniał okresowo - tzn włączyłem i było ok, po kilkunastu min ciemniał i tak dłuższy czas, potem znów jaśniał… Zaniosłem do serwisu i okazało się że gdzieś mu się cyna na lutach poutleniała i nie było styku. Koszt sprawdzenia i poprawki - 15zł Może też tak spróbuj?

Byl serwisowany, serwisant (cep) stwierdzil ze wsio jest o.k. (moj ojciec byl z monitorem i uwiezyl :P) w menu monitora wsio jest na maxa, w grze ustawianie na maxa nie pomaga - nie jestem lamerem, takich rzeczy nie da rady przeoczyc, ma on kilka latek, a zwie sie Optiview 14L (kupiony jakis czas temu razem z kompem) i na 100 % nie jest to wina karty graficznej - sprawdzany na innym kompie