Ciemny i ziarnisty obraz z kamery Logitech QuickCam Chat

(Jacek Bydgoszcz) #1

Witam

Zakupiłem kamerkę internetową Logitech QuickCam Chat i oto jaki obraz uzyskałem http://patrz.pl?193491 .Obraz jest bardzo kiepskiej jakości przy dziennym swietle był trochę lepszy przynajmniej jaśniejszy ale też bardzo "ziarnisty".Próbowałem już wszystkich regulacji jasności,kontrastu itd.Zainstalowałem najnowsze oprogramowanie i sterowniki.Macie jakiś pomysł co na to poradzić czy może ta kamera potrzebuje bardzo dobrze oświetlonego pomieszczenia?Mój brat kupił jakąś tanią kamerę i u niego obraz jest jasny i czysty.

(Arcin11) #2

taki obraz masz przy filmikach ? a masz gdzieś tam opcje kompresji bo na pewno pozwala uzyskać lepszy obraz zmiejsz kompresje tylko przy przesyłaniu takiego obrazu z gorszą kompresją zawsze są kłopoty łącza są za słabe.

(Jacek Bydgoszcz) #3

Taki obraz mam i przy filmikach,podglądzie i jak rozmawiam przez Skypa.Nie widzę żadnej opcji do ustawiania kompresji.

(Arcin11) #4

Hmm nie ma co wymagać od kamerki za wiele bo wiadomo ,że obraz jak z kamery cyfrowej to nie będzie ale troche powinien ten obraz być lepszy.

powino być ustawienia kompresji jak nie ma tzn. ,że nic lepszego z takiej kamery nie wyciągniesz bo to tylko kamerka internetowa.

(Jacek Bydgoszcz) #5

Kupiłem Logitecha i liczyłem na coś więcej,i jak tu teraz ufać znanej marce,mogłem kupić kamerę za 30 zł na allegro i pewnie by lepiej działała albo i tak samo tyle,że byłbym mniej stratny.Zastanawiam się czy jej nie oddać,kupiłem ją w Media Markt chyba mam takie prawo?

(Arcin11) #6

To już byś nic nie zobaczył kompletnie jak za 30 zł ,kamerka spełnia swoje zadanie bo służy do rozmów ( dobre kamerki się zaczynają od 130zł) a nie do kręcenia filmów HD nie wiem czego się spodziewałeś.

Chyba do 10 dni można oddać bezpodawania przyczyny.

(Jacek Bydgoszcz) #7

:peace: udało się oddać bez większego problemu.Super.Wiem,że filmów HD to nie idzie kręcić ale to co zobaczyłem z kamery brata w porównaniu z moim obrazem nie ma porównania.On kupił taką http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9730103 cena trochę ponad 40zł.