Ciemny obraz przy odtwarzaniu filmów

Witam mam taki dziwny problem chodzi chyba o kodeki … wczesniej dzwiek mialem skopany bo ciagle bylo slychac jakis dziwny pisk i byl ciemny obraz na filmie tak ze praktycznie nic nie dalo sie zobaczyc … zainstalowalem jakies kodeki do windowsa zresetowalem kompa i dzwiek juz jest super ale obraz pozostaje taki jaki byl :?

Macie jakies porady ? …

Masz najprawdopodobniej zainstalowane zle lub za dużo różnych kodeków. Spróbuj odinstalowac wszystkie, uruchomić ponownie komputer po czym zainstalować pakiet “K-lite codec pack”. Mam i nie natrafiłem jeszcze na film, któremu ten pakiet by się oparł.

aliści problem ciemnego obrazu jest raczej zwykłością…

-trzeba rozjaśniać na monitorze…

-lub lepszy obraz otrzymuje się na tv…

----to tak dla uzupełnienia…

probowalem :slight_smile:

Zobacz u ustawieniach karty graficznej, np dla nvidii w nTune->Dostosuj ustawienia kolorów wideo

albo w samym programie do filmów.

Masz zainstalowane sterowniki od płyty głównej, muzycznej i karty graficznej ?

Wydaje mi sie że ten ciemny obraz jest zależny od monitora a nie kodeków. W najgorszym wypadku pozostanie ci rozjaśnianie filmu w odtwarzaczu wideo. Może zainsalowanie K-lite codec pack coś pomoże.

Zainstaluj kodeki FFDShow, poźniej otwórz w tych kodekach Video Dekoder Configuration, tam klikasz w napis Tray i ustawiasz j. Polski > zastosuj i OK. Nastepnie zaznaczasz > Właściwości i dwa razy klikasz LPM, otworzy się strona z konfiguracją jasności i kontrastu. Tam robisz ptaszka w okienku u samej góry po lewej i ustawiasz jasność według potrzeby, następnie > Zastosuj > OK