Ciemny obraz przy odtwarzaniu filmów


(system) #1

Witam mam taki dziwny problem chodzi chyba o kodeki ... wczesniej dzwiek mialem skopany bo ciagle bylo slychac jakis dziwny pisk i byl ciemny obraz na filmie tak ze praktycznie nic nie dalo sie zobaczyc ... zainstalowalem jakies kodeki do windowsa zresetowalem kompa i dzwiek juz jest super ale obraz pozostaje taki jaki byl :?

Macie jakies porady ? ....


(flaszer) #2

Masz najprawdopodobniej zainstalowane zle lub za dużo różnych kodeków. Spróbuj odinstalowac wszystkie, uruchomić ponownie komputer po czym zainstalować pakiet "K-lite codec pack". Mam i nie natrafiłem jeszcze na film, któremu ten pakiet by się oparł.


(Mlajtner) #3

aliści problem ciemnego obrazu jest raczej zwykłością.......

-trzeba rozjaśniać na monitorze.....

-lub lepszy obraz otrzymuje się na tv...

----to tak dla uzupełnienia....


(system) #4

probowalem :slight_smile:


(Cosik Ktosik) #5

Zobacz u ustawieniach karty graficznej, np dla nvidii w nTune->Dostosuj ustawienia kolorów wideo

albo w samym programie do filmów.


(Poniaatowski) #6

Masz zainstalowane sterowniki od płyty głównej, muzycznej i karty graficznej ?


(Zio Djs) #7

Wydaje mi sie że ten ciemny obraz jest zależny od monitora a nie kodeków. W najgorszym wypadku pozostanie ci rozjaśnianie filmu w odtwarzaczu wideo. Może zainsalowanie K-lite codec pack coś pomoże.


(Zigi22) #8

Zainstaluj kodeki FFDShow, poźniej otwórz w tych kodekach Video Dekoder Configuration, tam klikasz w napis Tray i ustawiasz j. Polski > zastosuj i OK. Nastepnie zaznaczasz > Właściwości i dwa razy klikasz LPM, otworzy się strona z konfiguracją jasności i kontrastu. Tam robisz ptaszka w okienku u samej góry po lewej i ustawiasz jasność według potrzeby, następnie > Zastosuj > OK