Ciemny obraz w grach i zdjęciach

(Tgrzebien) #1

Witam

Od jakiegos czasu mialem problem z grami, filmami i roznymi zdjeciami obrazkami, problem polegal na tym ze obraz byl strasznie ciemny i nie bylo widac wielu szczegolow. Poprostu nic nie dalo sie zrobic ani obejrzezc filmu bo czasami nawet aktorzy nie byli widoczni, w grach nie widac bylo prawie nic wiec nie dalo sie grac. Myslalem ze to wina starej karty graficznej wiec kupilem nowa GF 6600GT jednak problem nie zniknal. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki z oficjalnej strony nividi, teraz zastanawiam sie czy to nie wina monitora.... nie bardzo mam mozliwosc podlaczenia drugiego. Czy ktos wie dlaczego tak sie dzieje?

..............

Edit tytułu: Lazikar

(JNJN) #2

Bez sprawdzenia na innym monitorze nic nie zrobisz,albo swój podepnij pod innego kompa.

Spróbuj tak:

Zresetuj monitor na ustawienia fabryczne jak opcja jest plus rozmagnesowanie(degasus),ustaw ponownie w OSD monitora.

Spróbuj podciągnąć parametry w sterowniku grafiki.

(Konradkacprzak) #3

Problem możę powodować monitor. Jak stary on jest? Kiedyś miałem podobny problem. W moim przypadku monitor po prostu się wtedy wypalił. Jedyną możliwością jest podpięcie kompa do innego monitora.