Ciemny obraz w laptopie

WItam…bardzo prosze o pomoc. Moj problem brzmi nastepujaco .

posiadam latop amilo pa 2548 na ktorym mialem win viste. Zainstalowalem win xp i od tamtej pory mam problem z ciemnym obrazem. otoz gdy kabel zasilania jest podlaczony wszytsko jest elegancko–:wink: obraz jasny itd natomiast po odlaczeniu kabla obraz odrazu sie przyciemnia ze nie da rady na nim pracowac

bardzo prosze o pomoc…

z gory dziekuje

Musisz poszukać w panelu sterowania,zarządzanie energią,niestety więcej Ci nie powiem bo mam Win. Viste. :stuck_out_tongue:

W biosie jest opcja “jasności” panelu podczas zasilania sieciowego i bateryjnego ,w opcji zasilania bateryjnego musisz przesunąć “sówak” i zapisać zmiany, nie wiem czy pod systemem windows można to wykonać “na stałe” może i można ale zapewne potrzebny bedzie program coś w stylu power setting ze strony producenta laptopa , oprócz tego jasność można uzyskać również przy pomocy klawiszy oznaczonych słonaczkiem lub półksiężycem ale będzie to chwilowe do następnego uruchomienia.

…gdzie mam ustawic ta opcje w biosie…? na tym laptopie bios ma bardzo okrojone opcje…;/

Nie wiem , zakladka związana z kartą graficzną lub ekranem , graphic option lub display setting/device

Niestety ale CZegos takiego nie ma…ale dzieki za zainteresowanie moim problemem.