Ciepło a wyłączanie kompa

Mam pytanie: czy jeśli procek lub płyta osiągnie swoją max. bezpieczną temperaturę to automatycznie komputer się restartuje lub wyłącza? Moja płyta to ECS K7S5A. Domyślam się że coś w biosie zmienić trzeba ale co? A może to robi się automatycznie?

W biosie jezeli ustawisz tam max temperature do jakiej moze dojsc jak ją osiągnie to sie zrestartuje

Fajnie tylko gdzie to ustawić? Nie widze nigdzie takiej opcji? W instrukcji też nie znalazłem. Czy ta płyta to obsługuje?(mam nadzieje ze tak:D)

Tam gdzie jest pokazna temperatura powinno to byc ale chyba ci nie potrzebne chyba ze podkrecasz

Nie podkręcam ale ciepło mam w kompie troche za bardzo a nie chce coolera wymieniać.

Złączono Posta : 12.04.2006 (Sro) 22:54

nie ma tam takiej opcji w biosie. Jak zrobić żeby komp się sam wyłączał?

Ta płyta takiej funkcji nie ma(ze sie wyłącza po przekroczeniu określonej temperatury) przynajmniej tak wyczytałem z jej instruckji a jakie masz te temepratury ??

Może zasilacz nie wyrabia jak z napieciami u niego ??

Kondensatorki patrzyles w jakim stanie??

procek jak jest na 100MHz FSB to ma góra 53 *C. Ale gdy ma 133MHz to przy graniu potrafii do 63 dojść. Cooler boxowy. A procek powinien chodzić fabrycznie na 133 FSB. (AMD Athlon 1800+ Palomino) Jaka jego temp powinna być?

Złączono Posta : 12.04.2006 (Sro) 23:00

Zasilacz nowy 300W markowy. Napięcia OK. Kondensatory chyba też w porządku.

No jak ma przy graniu 60 pare to sie mu nic nie stanie, tymbardziej ze na BOX-sie, niewiem czemu go nie masz na FSB 133 ale to juz twoja sprawa :smiley:

A te napiecia czym sprawdzałeś a kondensatory chyba ok to co to znaczy ??

tak wyglonda Kondek nie wporządku

Popsuty

Tak mówisz. A uciebie jaka jest tak mniej więcej? A do ilu wytrzyma mój procek?

Złączono Posta : 12.04.2006 (Sro) 23:04

w spoczynku 55 -57

Twoj procek na może wytrzymać nawet i do 90C

http://www.dyski.wirt.pl/procesory/prockiamd_7gen6.htm

ale co nieznaczy ze to jest jego ulubiona temperatura pracy ok 60C to nie tak najgorzej moze wymień paste bo chyba cos mało wydajna

wiem taki wypukły. są w porządku bo 2 dni temu karte graf. wkładałem i sprawdzałem wszytko po kolei w kompie. to FSB się samo zmieniło jak mi się taka bateryjka rozładowała. bo jak kupiłe kompa to był na FSB 133.

Złączono Posta : 12.04.2006 (Sro) 23:13

Dzięki za rade husar.