Ciepły komputer

Witam. Otóż jakiś rok temu zakupiłem w sklepie komputer. Niedawno zaczął mi głośno pracować to oddałem do serwisu. Dzisiaj mi przyszedł i gdy włączyłem go to wszystko było okej. Zacząłem grać w grę Counter-Strike Global Offensive. Komputer robił się ciepły. Nie gorący. Oddawany był wcześniej na gwarancję i był wymieniany zasilacz. Możliwe jest to, iż źle zamontowali zasilacz czy coś ? Dodam, iż przed oddaniem sprzętu komputer był praktycznie chłodny.

Specyfikacje:

Płyta główna: chip.Intel H81

Procesor: Intel i3-4170 3,7 GHz

Pamięć RAM: DDR3 4GB

Dysk Twardy: 500GB S-ATA

Karta graficzna; NVidia GeForce GT610 1GB

Obudowa: ATX Midi 400W

Hej,

To podaj dokładnie temperatury poszczególnych zespołów komputera. Przydatny do tego może być program HWiNFO.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zobacz też do obudowy i podaj dokładny model zasilacza (powinna być tabliczka znamionowa).

Nie mogę sprawdzić zasilacza, gdyż są naklejone plomby na obudowie.

Temperatury wstawię jak pomierzę podczas grania.

Możecie mi dodatkowo powiedzieć na co dokładnie mam patrzeć ? w tym programie HWiNFO.

Hej,

Na temperatury korzystając z przycisku Sensors. Najlepiej wklej screena ze wskazaniami programu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Pograłem 30-40 minut

http://scr.hu/24pb/bplug

http://scr.hu/24pb/kwof1

http://scr.hu/24pb/gy8fp

 

 

 

Nie znam się za bardzo na tym, więc nie wiem czy temperatury są w normie czy coś. Na wszelki wypadek zostawię włączoną grę i później wkleje ponownie screeny, wieczorem w godz 18-19

Hej,

Jak dla mnie temperatury w normie. A nie jest tak, że wcześniej komputer był mniej ciepły, bo i temperatura w pokoju (na dworze) była niższa niż obecnie? I może stąd takie przekonanie?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Całkiem możliwe. Komputer nie był używany przez tydzień z wyjątkiem jakiś testów w serwisie. Może to dlatego ?

Jeszcze jedno pytanie. komputer chodzi trochę głośniej niż przedtem. Możliwe jest, że to zasilacz jest głośniejszy ? Nawet jak rękę kłade na obudowie to czuć że chodzi inaczej niż przedtem.

Hej,

Możliwe, że to nowy zasilacz i szybciej kręcący się wentylator w jego wnętrzu. A może siadające łożysko w wentylatorze na radiatorze procesora? Generalnie można gdybać, skoro nie da się obudowy rozkręcić…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Wstawiam tutaj screeny po grze w lola:

http://scr.hu/24pb/9labf

http://scr.hu/24pb/qxp24

http://scr.hu/24pb/6zf7s

 

A jaki zasilacz masz w tym sprzęcie?

Bo specyfikacja biurowa/mediacenter. Takie coś nie pociągnie dużo prądu i wątpię by chodząc 24/7 mogło produkować jakieś zauważalne ilości ciepła.

 

Właśnie nie mogę sprawdzić zasilacza, gdyż plomby gwarancyjne są naklejone. Był komputer na gwarancji, przed tem wszystko było dobrze. gdy wrócił z gwarancji i go włączyłem to robi się przy graniu ciepły. Nie wiem czy to wina zasilacza ? Czy może nie dopięte wentylatory ? Nie mam pojęcia.

Jest na gwarancji to co się przejmujesz, jak go szlag trafi to i tak ci go naprawią/wymienią.

To że pc robi się ciepły to żaden problem te 55W z cpu też trzeba gdzieś odprowadzić (a cała energia elektryczna dostarczona do cpu jest zamieniana w ciepło).

Hej,

A możesz napisać, jaką dokładnie masz kartę graficzną. Na screenie nazwa jest ucięta, a karta dochodzi do 70 stopni w stresie - nie jest to jakaś bardzo zła temperatura, ponieważ wiele zależy od rodzaju chłodzenia zastosowanego w karcie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

NVidia Geforce GT 610  1GB

Hej,

Według specyfikacji producenta - http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gt-610/specifications - karta powinna wytrzymać około 100 stopni, więc tutaj też nie widać nadmiernego przegrzewania się układu. Wszystko wygląda więc całkiem dobrze.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Okey. Dzięki za wszystko. Jeśli coś będzie nie tak to poproszę o otwarcie tematu na PW.

Temat nie jest zamknięty - zawsze możesz coś dopisać.

Hej,

Na forum nie praktykujemy w ogóle zamykania wątków - chyba że są ku temu stosowne przesłanki. Śmiało więc możesz pisać, gdyby coś się zmieniło. Najpewniej osoby udzielające się w temacie otrzymają stosowne powiadomienie, gdy coś nowego zostanie w temacie dopisane.

Pozdrawiam,
Dimatheus