Ciężki problem z Xp

Witam!

Mój problem polega na tym iż niedawno kupiłem nowy(szybszy) dysk twardy więc postanowiłem zainstalować na niego od podstaw windowsa xp. Po instalacji postanowiłem włączyć stary system aby coś tam jeszcze pogrzebać.

Okazało się jednak że nie mogę włączyć starego windowsa xp, nawet po wyjęciu nowego dysku.

Komputer reaguje tak jakby nie wykrywał na tym dysku systemu.

Udało mi się uruchomić wiersz poleceń z płyty instalacyjnej i jakoś włączyłem tryb awaryjny. Normalnie windows nie chce zaskoczyć.

Czy podczas instalacji wgrywany windows mógł zablokować starego??

Jak to naprawić ??

Jeżeli nowy system był instalowany w czasie, gdy był podłączony stary dysk. Dodatkowo, jeżeli nowym systemem jest Vista, to tak. Podaj więc, więcej informacji.

Skoro działa w trybie awaryjnym, to spróbuj odinstalować sterowniki od karty graficznej i włącz system na nowo. Ewentualnie spróbuj przywracania.

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP.

  • Przywróć do czasów sprzed awarii.

Zainstalowałem drugiego Windowsa Xp. Zaraz zastosuje się do twoich rad i zobaczymy czy pomoże.

Kulawy ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif