Cisco EPC3928C - max 65Mb/s?

Hej,

Po pierwsze koniecznie trzeba zmienić kanał - zobacz, że na 11 nadają przynajmniej 3 kolejne sieci. A to ma wpływ na działanie. Kwestia druga - pokaż na screenach ustawienia dotyczące WiFi w swoich routerach.

Pozdrawiam,

Dziwne zjawisko , dzisiaj jak włączyłęm komputer, to pokazywało mi zamiast 65Mb/s , 150Mb/s, przy tych ustawieniach co widać i to bez Routera AP, pokazywało to na karcie w laptopie jak i na TP-Link usb i tester łącza pokazywał w granicach 80 Mb/s, ale gdy przestawiłem  NETWORK MODE na N only to net zwolnił i znowu pokazuje 65Mb/s57068e01d44ec_Beztytuu.thumb.png.49700d7

Hej,

Ja ustawiłbym tak:

  • Network mode: N Only
  • Channel Width: 40MHz
  • Channel: 5
  • Extended Channel: Above bądź 9, jeśli trzeba wybrać kanał liczbowo.

Pozdrawiam,

Tylko że na tym routerze można ustawić CHannel Width: albo 20 MHz albo Auto (20 or 40 MHz)

Hej,

Oki, to ustaw Auto i koniecznie ustaw w Extended Channel jakąś wartość.

Pozdrawiam,

Nic to nie daje, ale po przeczytaniu twojego poprzedniego postu , zrobiłem jak napisałęm tylko że Channel Width : Auto 20 or 40 MHz przez chwile dwie karty pokazywały we właściwościach 150MB/s ale po resecie karty sieciowej wróciło do 65MB/s

 

Hej,

  • A dlaczego resetowałeś kartę sieciową?
  • Możesz pokazać - albo napisać - jak teraz wyglądają ustawienia WiFi w routerze?
  • Wrzuć też jeszcze raz screena z inSSIDer’a.

Pozdrawiam,

Hej,

  • Czyli na kanale 9 w ogóle nie nadawany jest sygnał?
  • W channel width pokazuje, że aktywny jest tryb 20MHz?

Pozdrawiam.

Na moje ten router nie ogarnia tego co powinien, po podłączeniu routera drugiego jako AP zyskałem bez problemu to co powinienem, na routerze jako AP ustawiłem 40 MHz i bez problemu mam 100Mb/s

Dziękuję za pomoc  :)

Hej,

Być może faktycznie ten Cisco jest wykastrowany z niektórych funkcji, które powinien zapewniać.

Pozdrawiam,