Ciśnieniowy ekspres do kawy - jaki?


(inzaghi89) #1

Przeglądam sobie allegro pod kątem ciśnieniowego ekspresu do kawy do domowego użytku. Natrafiłem póki co na dwa produkty:

http://allegro.pl/ekspres-cisnieniowy-d ... 75015.html

http://allegro.pl/ekspres-do-kawy-delon ... 13176.html

Który lepiej kupić? Ewentualnie co moglibyście polecić do max 400zł. Zależy mi by była możliwość parzenia kawy zmielonej przeze mnie, a nie jakieś torebeczki. Więc ten pierwszy wydaje się lepszym wyborem, choć nie wiem jak w przypadku tego delonghi - na aukcji nie ma zbyt wiele w opisie.


(muchozol) #2

Fachowcem w tej tematyce nie jestem, ale niedawno też kupowałem ekspres wiec podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Wybrałem:

http://allegro.pl/ekspres-electrolux-ee … 67021.html

Moje rady po 3 miesiącach użytkowania:

  • po włączeniu już po jakiejś minucie zapala się dioda informują iż można zalać kawę, ale w praktyce jeśli nagrzejemy expres (włączamy i zostawiamy na jakieś 15 minut), to kawa jest dużo lepsza…

  • przez użyciem spieniacza do mleka lepiej podstawić pusta filiżankę na kilka sekund, bo w pierwszym etapie zamiast pary, leci woda…

  • jeśli wsypię większą porcję kawy żeby zalać dwie filiżanki to niestety przez pierwsze kilka, kilkanaście sekund leci czarna smoła, a po chwili coraz bardziej przypomina wodę. Dlatego żeby uniknąć sytuacji w której w jednej filiżance mamy mocną kawę, a w drugiej wodę, trzeba podstawić kubek a później z kubka rozlać na filiżanki.

Te uwagi tyczą się mojego sprzętu, jednak podejrzewam, że będą miały zastosowanie również przy innych tanich expresach…

To jest mój pierwszy ekspres więc trudno mi się odnieść do innych, jednak jak na tą cenę zakup wydaje mi się udany. Jeszcze jedna uwaga na koniec - próbowałem z tego expresu zwykłej mielonej kawy i kaw oznaczonych jako typowo do expresu - nie wiem w czym tkwi szkopuł, ale te drugie są lepsze.


(inzaghi89) #3

Zaciekawiłeś mnie ostatnim zdaniem. Wychodzi na to, że kawy typowo do ekspresów są jakoś szczególnie obrabiane. Rozumiem, że w przypadku tego ekspresu mówisz o espresso, czy ma on możliwość robienia różnych kaw? Ten Delonghi o którym wspomniałem wcześniej tak potrafi wg opisu, ale właśnie nie wiem, co w przypadku mielonej kawy.

Ten co podałeś jest o tyle jasno opisany, że na pewno jest możliwość zrobienia świeżo mielonej kawy, a taką lubię. Kupić sobie kawę, w domu zmielić młynkiem i dopiero robić.

Właśnie w przypadku ekspresowych wiem, że tańsze nie są jakieś rewelacyjne, ale do wypicia 1-2 kaw dziennie szkoda inwestować parę tys. zł…


(olmeca) #4

NA 1-2 kawy dziennie zamiast inwestować w ekspres polecam kupić kawiarkę. Kiedyś też nastawiałem się na kupienie ekspresu, ale skończyło się na zakupieniu większej kawiarki i kawa jest równie dobra co z ekspresu, a nawet lepsza.


(Pietrzkgracjan1987) #5

No ja preferuje jednak ekspresy do kawy ciśnieniowe http://www.electroworld.pl/ekspresy_do_ … snieniowe/ , chociaz na dobrą sprawę w domu wypijam zaledwie jedna kawkę, a resztę w pracy.