Citrix Xen i przełączanie na wirtualną maszynę

Witam,

raczkuje z citrix xenserwer zainstalowałem go, zainstalowałem windows xp wia xencenter, zainstalowałem xen tools, ale co dalej :D? Niech mi ktoś powie jak na hoście gdzie jest zainstalowany xen server przełaczyć się na wirtualna maszyne, sa jakieś skórty klawiszowe czy coś? W dokumentacji jakoś nie mogę nic takiego znaleźć, a nie chce mi się wierzyć że vmy można obsługiwać tylko zdalnie wia xen center?

yaramayawho ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Wirtualne maszyny obsługuje się głównie poprzez XenCenter, ale XenServer działa w opraciu o CentOS i hypervisor Xen, który zapewne można obsługiwać poprzez konsolę, do której możesz się przełączyć (wybierasz z menu opcję Local Command Shell).

Na Xenie domyślnie podłączasz się do maszyny wirtualnej poprzez SSH lub poprzez VNC, między innymi XenCenter na tej zasadzie daje podgląd systemu na uruchomionej maszynie wirtualnej.