Click.to i proces w Menedżerze

Otóż pobrałam ten programik http://www.clicktoapp.com/, po jakimś czasie go wywaliłam. Gdy później chciałam go ponownie zainstalować, pojawiło się okno “It appears that the existing installation is already current! Setup stopped!” Próbowałam trochę pokombinować, aby temu zaradzić, zauważyłam że w Menedżerze zadań po odpaleniu instalacji wiszą 4 procesy, które się dublują, przypuszczam że to właśnie w tym leży problem. Jednak po wymuszeniu zakończenia tych procesów zamyka się okienko instalacji, a po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do tego samego stanu, tzn. te nieszczęsne procesy znowu się odradzają. Otwierając lokalizację procesu, jestem przenoszona do podfolderu w Temp, którego jednak nie mogę usunąć, bo “plik jest otwarty w programie(…)”. Folder ten po zamknięciu okienka instalacji samoistnie znika, ale po ponownym uruchomieniu, znowu się pojawia. W rezultacie nie mogę zainstalować tej aplikacji. Jak sobie poradzić z tym problemem?

screenbz.jpg

W tym przypadku prawdopodobnie masz infekcję. Czy korzystasz z jakiegoś antywirusa, lub programu zabezpieczającego ? Jeśli tak to jakiego? Czy zanim pojawiły Ci się te procesy instalowałeś jakieś oprogramowanie? Cracki? Albo korzystałeś z jakichś podejrzanych stron internetowych ? Bądź czy wkładałeś do gniazda USB, jakąś pamięć przenośną ?

Mam Kaspersky’ego, dopiero co wykonany pełny skan niczego nie wykazał. Instaluję często programy, ale ze sprawdzonych stron (głównie dp), pendrive’y podłączam tylko własne, przeskanowane i niezainfekowane.

Jeżeli to faktycznie syf (w internecie jest wg mnie mało informacji na temat tego), to wklej logi

zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

a potem naciśnij przycisk wykrzynika w prawym górnym rogu swojej wiadomości i poproś moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo.

Nie sądzę, aby to był syf, program używa bezproblemowo kilku znajomych, poza tym widziałam kiedyś jego recenzję w którymś numerze Chipa. No i procesy są widoczne tylko przy próbie ponownej instalacji. Niemniej wrzucę logi wieczorem, jak wrócę do domu.

Wirusów to tutaj chyba nie ma co szukać klik.

Instalator programu prawidłowo przedstawił problem, którym było “wywalenie programu”.

Ale w takim razie dlaczego jednorazowe wywalenie programu sprawia, że nie można go zainstalować później ponownie?

Instalator programu prawidłowo przedstawił problem, którym było “wywalenie programu”.