CMD zmniejsza rozdzielczość ekranu (problem z asus live upd)

(Gora1025) #1

Witam. Mam bardzo dziwny problem i nie wiem jak go rozwiązać. Opiszę go: Zawsze o 0:08 na ekranie pojawia się cmd z tym:

C:\Program Files \ASUS\ASUS Live Update\Temp\10>Setup.exe -uninstall

Razem z pojawieniem się tego cmd, ekran zmienia rozdzielczość na 800x600 (przedtem była 1366x768, zalecana i maksymalna rozdzielczość). Po tym maksymalna rozdzielczość z 1366x768 zmienia się na 1024x768 i nie można ustawić większej. Po chwili zamyka się te cmd i włącza się drugie cmd, lecz odrazu prawie znika, a po tym pojawia się informacja z ASUS Live Update:

When prompted, click the button to reboot the system and for the changes to take effect. You may need to reboot the system for several times until all the update processes are done.

Po kliknięciu ok, komputer się restartuje i nie mogę ustawić większej rozdzielczości ekranu niż 1024x768 (jeszcze raz piszę, komputer normalnie ma rozdzielczość zalecaną 1366x768).

Miałem już tak z 4 razy i żeby to naprawić za każdym razem musiałem cofać system o kilka godzin lub dzień... Najdziwniejsze jest, że zawsze o 0:08 to się dzieje.

Chciałbym się dowiedzieć co to wogóle się dzieje, dlaczego tak się dzieję i co zrobić żeby już się tak nie działo i jeśli znowu by się tak zdarzyło co zrobić by to cofnąć bez cofania systemu.

Dodam jeszcze, że przed tym folder Temp w folderze asus (ten, do którego jest ścieżka w pierwszym cmd) istniał, a już po tym zajściu się usunał.

Aha i dodam też, że jeśli chodzi o wirusy, to skanowałem system avastem i nic nie wykryło.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dzięki.

(Agatonster) #2

artur1025 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.