CMS pod gazetę internetową

Witam. Szukał odpowiedzi na moje pytanie przez opcje “Szukaj”, lecz nadaremnie to zrobiłem. W takim razie, chciałbym usłyszeć rady ludzi, którzy mieli styczność z skryptami typu CMS. Dążę do założenia “poważnej” gazety internetowej. Nie znam się zbytnio na PHP i MySQL, więc chciałbym używać skryptu bezawaryjnego, szybkiego, przejrzystego, spolszczonego, z wieloma modułami. A wszystko to w łatwy sposób przystępny dla użytkownika. Proszę o poradę.

Osobiście polecił bym WordPressa, który jest nie tylko łatwy do zainstalowania, ale tez co istotne jest niezwykle intuicyjny. Osoby bez dużej ‘komputerowej’ wiedzy mogą spokojnie całkiem szybko zarządzać całym serwisem.

Aktualnie dostępna jest wersja z rodziny 2.9 ale niedługo ma ukazać się stabilna wersja 3.0, która sporo namiesza w świecie CMSów.

Ostatnio dużo dobrych opinii zbiera Movable Type, acz nie miałem jeszcze okazji go testować.

Potem są oczywiście Drupal, Textpattern i Joomla gdzie na pewno znajdziesz osoby, które polecą Ci owe CMSy bardziej (bo będą je lepiej znały).

Koniec końców proponuje zapoznać się z ofertą (wymienione przez mnie) i wybrać sobie taki który najbardziej pasuje. W większości wypadków można pooglądać dema i pobawić się administracją.

Jako dodatek powiem iż dla WP, Drupalka i Joomli łatwo znaleźć rozszerzenia (moduły, pluginy i tp.) a także odpowiednie wyglądy strony - łatwo też u kogoś zamówić do tej trójcy coś dobrego. Gdyż jest ona najpopularniejsza.