CMYK w Inkscape

Witam wszystkich serdecznie po raz pierwszy. Chciałbym się dowiedzieć czegokolwiek o rozbarwianiu CMYK w darmowym programie Inkscape. Interesuje mnie tylko możliwość rozbarwiania. Ma to Photoshop i Corel, ale są to programy płatne i dla tej jednej funkcji szkoda płacić ciężkie tysiące. Stąd też wybór padł na Inkscape, który ponoć tę funkcję ma, tylko nie wiem gdzie jej tam szukać?

Jeżeli nie potraficie mi pomóc, bo nie każdy z Inkscape miał do czynienia, to podpowiedzcie proszę, gdzie porady takiej mogę szukać (jakiś link - najlepiej coś polskojęzycznego). Rozbarwienie CMYK potrzebne jest mi przy oddawaniu materiałów do drukarni. To konieczność drukarska. Chyba, że coś innego i darmowego oprócz Inkscape potrafi rozbarwiać zdjęcia na CMYK…?

Z góry dziękuję - terenowiec

Tu piszą, że obsługuje. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia tego. Nie ma tego w opcjach? Co do profilów CMYK to nie mam pojęcia jak to wygląda w Inkscape. I co on później robi ze zdjęciam w RGP po konwersji do PDF. Sprawdź jeszcze tą wtyczkę do Gimpa.