Co 10 min wyłącza mi się internet

Witam !

Mam taki problem jak w temacie. Dokładniej, to internet wyłącza mi się gdy np. nie siedze na kompie - odejde na 5-10min i gdy wracam i GG i strony już nie działają. Gdy włącze radio internetowe (np. z GG) i odejde od kompa to wszystko jest ok, bo net korzysta z radia i się nie wyłącza - gdy sam przeglądam strony i siedze na kompie net działa normalnie. ale gdy odejde i nie włącze radia, to net pada po średnio 5-10 min…

Musze wchodzić do połączeń sieciowych i odnawiać połączenie przez “napraw”. Wtedy net zaskakuje odrazu.

Poblem leży więc w IP - jakby IP niknęło czy coś. Mam stałe IP.

Zainstalowałem ostatnio NOD’a32. Sądziłem że to problem z firewall’em i na wszelki wypadek odinstalowałem cały antywirus. Zostawiłem kompa bez antywirusa i problem jest ten sam, więc zainstalowałem go od nowa…

Podszedłem też do mojego usługodawcy internetu z modemem (internet z kablówki - kabel TV przewodzi także internet, kabel ten wpinam do modemu, z modemu idzie już kabel do kompa). Wymienił mi modem ale problem jest ten sam…

Co z tym zrobić ? Może jakieś propozycje ? Jeśli trzeba logi, żaden problem - jeśli jakieś screeny, też nie ma sprawy…

Proszę pisać, a napewno odp. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam !

No to w takim razie podaj Combofixa i Hijackthis… nie zaszkodzi :wink:

Pozdrawiam

Logi nie będą raczej potrzebne tyle słowem wstępu. :slight_smile:

Powiedz, jak masz podłączony modem do kompa? USB czy RJ45 (skrętka)? :slight_smile:

Ja miałem to samo, jak miałem podłączony modem na USB, po podłączeniu skrętki problem zniknął… :slight_smile:

A z jakim operatorem masz przyjemność? :slight_smile: Może z Vectrą? :slight_smile:

Ha, jakbyś zgadł - z Vectrą :x

A co do podłączenie modemu do kompa - nie mam podłączonego przez USB, tylko przez zwykły kabel od internetu. W sensie - ten wpinany…Ethernet 10/100.

Port USB jest wolny i nieużywany…

I co, poradzisz coś ? Może to wina kompa czy czegoś ? :roll:

A może masz zaptaszkowane żeby w celu oszczędzania energii wyłączał to urządzenie, a skoro masz podłączenie do karty sieciowej więc ją. Zresztą patrz na screen:

beztytuukk6.th.jpg

Ej, jesteś wielki =D>

Faktycznie miałem “zaptaszkowane” tę opcję… :? Teraz powinno być już ok ? :smiley: Nie wiem tylko jak to się stało że się włączyła - nigdy nie grzebałem w opcjach karty sieciowej…Zostawie teraz kompa na jakiś czas, żeby sprawdzić czy będzie już ok. Ddezwe się więc później - za jakies 15 min.

Masz u mnie Piwo - czy co tam pijasz :stuck_out_tongue:

Nie wiem czy będzie dobrze. Musimy poczekać. Jeśli jednak nie to będziemy myśleć dalej… :slight_smile:

A co pijam? Hmm… :slight_smile:

Nie no, jest cacy ^^ Wszystko działa ^^

Na początku musiałem zrobić restart, bo GG padło, ale okazało się że server zdechł…Po restarcie GG się po jakimś czasie włączyło, a strony działają bez problemu - nawet po tych 15 min.

Masz więc piwo :piwo: :wink:

Dzięki, pozdrawiam !