Co 15 minut okno staje się nieaktywne/ minimalizuje sie

Witam

Mam problem z moim windows’em otóż od paru miesięcy może nawet od zainstalowania systemu nie jestem pewien występuje następujący problem że co 15 minut ( np 11:15 , 11:30 , 11:45 , 12:00 i zawsze jest to 00 ,15 , 30 i 45 minucie każdej godziny +/- 1 minuta ) jeśli gram gra się minimalizuje , a gdy korzystam z innych programów ( word , przeglądarka ) okno staje się nieaktywne

proszę o pomoc bo problem ten staje się trochę irytujący

Też tak miałam. Niestety, na tym forum nikt mi nie pomógł (jak i w kilku innych kłopotach).

Każdy potrafi doradzić jedynie format.

U mnie dezaktywowały się wszystkie okna- od gier, poczty, internetu i.t.d.

Początkowo chyba nawet nie zauważałam - klikałam w ramkę i po wszystkim. Zresztą nie zawsze to występowało. Dopiero, gdy już prawie nic nie mogłam napisać (nawet hasła w wyszukiwarce- bo co chwilę okno robiło się nieaktywne), zaczęło mnie to wkurzać. Co chwilę również wracało samo do trybu aktywności.

Oczywiście przejrzałam zasoby internetu, dzwoniłam do pomocy technicznej komputera, zawołałam elektronika i nikt mi nie pomógł. Przygotowałam sie nawet do formatu.

Przez przypadek miałam gościa, który jest programistą (programował m. in.oświetlenie i iluminacje nowego stadionu we Wrocławiu). Gdy przedstawiłam mu swój kłopot, natychmiast wejrzał do komputera. Od razu ( w mgnieniu oka) stwierdził, że sprzęt i system są dobre, wirusów brak. I zapewnił, ze to wina programu (ów), działających “w tle”.Jakiś program jest aktywny i okna przełączają się jak gdyby na niego. Zaraz też w konfiguratorze systemu w zakładce “uruchamianie” odptaszkował sporo niepotrzebnych programów uruchamianych wraz z systemem, któe lubią sprawiać problemy.

No i już od dwóch tygodni mam spokój.

Podejrzewam, że u Ciebie jest podobnie. Zajrzyj do konfiguratora systemu i odznacz niepotrzebne programy.

Poradził mi też, że można zajrzeć do menedżera zadań i tam zobaczyć uruchomione procesy. wtedy metodą prób i błędów odznaczać kolejno programy, które mają wysokie liczby.