Co bardziej opłaca śię kupic do gier?

(Kosmi) #1

Witam mam do was pytanie w co najlepiej zaiwestowac w kompa tzn karte graficzna, ram/ procek czy moze plyty glowna itp.Tak żeby wpłyneło to na wydajnośc gry.Na wydatek 300 zł wiem że można za tą kase kupic jedna z tych rzeczy jesli chodzi o płyty głowne to zeby obslugiwala lacze AGP i zarazem PCI.Pozdrawiam i czekam na wasze opinie

(Kozza) #2

Karta i RAM to podstawa potem procek i płyta

(Kosmi) #3

a opłaca śię inwestowac w ram do płyty głownej Soltek75FRV KT400 tzn czy opłaca śię kupic np. 1 gb Ramu albo 512 Ramu bo mam już DDR 256Mb/333 czy może lepiej zainwestowac w płyte głowna i kupic ram DDR2 ??

(freedom) #4

żeby mieć obsługę DDR2 musisz zmienić plytę główną o procesor. do tego dojdze kupno pamięci. chyba nie myślisz, że za 300zł tego dokonasz?

podaj nam całą konfigurację komputera, a coś poradzimy.

(Kosmi) #5

o to komp mojego brata

Płyta głowna Soltek75FRV KT400

Pamięc DDR 256Mb/333 Kingston

Wentylator Cooler Master DP5-6j31C

Klawiatura MediaTech MT-136

Procesor AMD Athlon Xp 1800+

stacja dysków 3.5Samsung

Listwa Zaśilajaca EverStandard

Dysk HDD Segate Barracuda IV 60 GB

Karta Graficzna Gigabyte Radeon 128mb 128 bit

Monitor 17" LG F700B Flatron

Obudowa Foxconn PC-146 350W USB

Nagrywarka LG 52x24x52

Nagrywarka DVD Lg GSA - 4163b

(freedom) #6

karta graficzna to Radeon 9550?

(Kosmi) #7

tak

(x-awier) #8

Na pewno RAM bo teraz takie gry wychodzą, że głowa boli :shock: :wink:

(Venger) #9

Wg mnie tylko RAM. 256 MB wystarczy. Na te bardziej wymagające tak czy inaczej sprzęt za jakiś czas będzie potrzebował gruntowniejszej modernizacji. Za 300zł tego nie zrobisz.

(freedom) #10

no cóż. przyszłościowego zestawu z tego nie zrobisz. następna wymiana sprzętu będzie już wymagała zmiany procesora i płyty głównej.

póki co, warto dokupić przynajmniej 256mb ram. nówki chodzą do 100zł, używane znajdziesz od 50zł na allegro:

http://www.allegro.pl/4301_pc2700_333mh ... view=gtext

najlepiej wybierz dokładnie takie jak masz aktualnie.

dobrze by było gdybyś znalazł kupca na kartę graficzną. jakieś 120zł byś za nią wziął, co dało by 300zł na kartę graficzną, a za takie pieniądze są świetne Radeony 9700 PRO/9800 PRO:

http://www.allegro.pl/13026_9700_9800.h ... view=gtext

lepszego rozwiązania nie widzę.

(Kosmi) #11

no właśnie nie wiem czy zbierac kase gdzieś tak do 1000 zł i wymienic prawie wszystko ,co zejdzie mi z jakieś 2 miechy czy lepiej zainwestowac teraz w kompa bo chce wyciagnac wiecej z gry a nie wiem w co sie bardziej opłaca ładowac kase:)