Co bardziej przyśpieszy komputer?

(magicznydarek) #1

Co lepiej przyśpieszy komputer w działaniu systemu, programów i gier? Wymiana dwóch dysków po 40GB IDE 5600 obr/min z buforem 2mb na jeden 160gigowy SATA z 7000 obr/min 8mb bufor czy dokupienie 2GB pamięci ram ddr2 800mhz cl5 (razem będzie 4GB w trybie dual channel)

(Jefus) #2

szczerze to ja bym wymienił ten dysk.

Nie wiem jaką masz płytę główną, ale to w sumie nie ma znaczenia, jeżeli obsługuje interfejs SATA, to wymieniłbym dysk twardy.

Oczywiście z Twoim sprzętem nie będzie to na bank skok milowy w osiągach komputera, ale czas odczytu i zapisu danych z dysku twardego powinien ulec poprawie.

(rgabrysiak) #3

Cześć

Moim zdaniem również wymiana dysku to lepsze rozwiązanie. Choć cudów się nie spodziewaj.

(jaru_r) #4

Ja bym zmienił procesor, bo ten "Atchlon" z podpisu, to jakaś podróba - nie wiadomo, co tam siedzi :wink:

..a serio, to jak wyżej - zacznij od dysku.

(Michal A1986) #5

Od Athlona wara :stuck_out_tongue: Procek nie jest taki zły, 2x2,6GHz, lekkie podbicie FSB w Biosie i mamy 2x3,2, służył mi tak przez 3 lata. Szału nie ma ale zawsze coś.

Też uważam że powinieneś wymienić dysk bo nawet jak mu włożysz 16GB Ram a dysk będzie do bani to szybkości żadnej nie zobaczysz. Po za tym jak masz XP 32bit to i tak nie wykorzystasz całości z 4GB.

Sata jest szybsze od IDE + większa prędkość obrotowa i większy bufor - to może być to. Upewnij się najpierw czy płyta główna ma odpowiednie porty.

(magicznydarek) #6

Płytę główną mam Abit kn9 na chipie nforce4 z czterema złączami Sata. Jak bym kupił dysk to o ile procent będzie większa wydajność ?

(rgabrysiak) #7

Cześć

O ile procent będzie większa wydajność tego raczej nikt ci nie powie ale

(magicznydarek) #8

OK To kupie najpierw ten dysk twardy a za jakiś czas jak będę miał kasę to dokupię te 2gb pamięci i zainstaluje Windowsa 7

co sądzicie o tym dysku twardym

http://allegro.pl/dysk-hitachi-deskstar ... 06519.html

(Chojinka) #9

dysk jak każdy inny na allegro, jedna wielka nie wiadoma. może był przegrzany przez ostatnie 7 lat a może jest prawie nowy... ogólnie dysk wygląda świetnie

napisz do sprzedawcy czy może napisać ci jakieś info w jakim jest stanie ten dysk, w tej cenie brać jeśli działa i nie wyje.