Co będzie szybsze XP czy Vista?

Tak jak w temacie co będzie szybsze.

Mój Komputer:

Intel Pentium Dual 3.00 GHz

1 GB RAM

GeForce 7300 GT

Komputer ma służyć do pracy jak i rozrywki czyli gry :wink:

myślę, że wciąż XP’ek bo Vistę naprawiają i zżera dużo więcej zasobów systemowych

no pewnie, że XP. Vista zamuli ci tylko kompa :wink: A tak masz więcej pamięci na gry :wink:

Heh, no to dołożę trzeci głos o tym samym :). Na sprzęcie, który wypisałeś szybszy będzie XP. Jeżeli natomiast dołożysz kiedyś drugie 1GB RAMu - wygra Vista. Z 2GB (i więcej) RAMu i zainstalowanymi poprawkami dotyczącymi wydajności i stabilności systemu Vista działa zauważalnie szybciej niż XP na takim samym sprzęcie. Wynika to z poprawionego zarządzania pamięcią i czasem procesora w najnowszym systemie MS.

To ja czwarty głos o tym samym. Oczywiście, że XP :wink:

To ja również.

XP…

a Ja powiem tak: Teoretycznie powinieneś być z niego zadowolony na Viscie :stuck_out_tongue: ale wydajność będzie podobna jak byś miał 256Mb na Xp, niby dobrze działa, ale coś zawsze brakuje w tej wydajności. A i jeszcze dokupisz se następne 1GB ram i będzie latać jak marzenie :stuck_out_tongue:

PS: Przez jakiś czas używałem Visty na 1Gb, szybko się uruchamiała, aplikacje też, ale wydajność pracy była o wiele szybsza na XP(chodź się dłużej uruchamiał.)

PS2: o dziwo wtedy zauważyłem że vista z zajmuje 67% ramu razem z nortonem itp a Xp zajmował 58% tez z nortonem itp.

A nie wiecie ile kosztuje “dobrej jakości” 1GB RAM’u ?