Co byście ulepszyli w tym kompie?

(1blueinferno) #1

Procesor: AMD Athlon 64 2800+ 1,81 GHz

RAM: 512 MB RAM PC3200 DDR SDRAM

Płyta główna: nVIDIA nForce3-S, AMD Hammer

Karta grafiki: RADEON 9600 SERIES Secondary - 128MB

Karta dźwiękowa: nVIDIA MCP2

Dysk twardy: Maxtor 160 GB 7200 obr/min

System operacyjny: Windows XP Pro

Co byście ulepszyli w tym kompie? Osobiście obstaję przy karcie dźwiękowej, ale chciałbym poznać wasze opinie.

(Daniellasek) #2

Dokupiłbym Ramu !!

(Monczkin) #3

Zajmujesz się obróbką dźwięku ??

Masz super wypasione głośniki ??

Masz podpięte głośniki od wieży ??

Nie - to po co ??

Powiedz lepiej do czego komp służy

(Wigrus1) #4

jak grasz to zmień to :slight_smile:

napisz jaki masz zasilacz, może pokręcimy trochę procka, no do tego to może trza( :stuck_out_tongue: ) by było kupić wentylek lepszy :wink:

(1blueinferno) #5

Nie.

Jeżeli Creative Inspire T6060 5.1 można uznać za wypasione to tak. :wink:

Choćby dlatego, że dźwięk wydobywający się z moich głośników czasami, zwłaszcza przy dużym użyciu proca jest nie do zniesienia.

Mam 256 mb RAMu ze starszego kompa, którę mogę wpiąć, myślę, że starczy.

Jeśli chodzi o zastosowanie kompa, to najważniejsze kwestie to przeglądanie internetu, programowanie, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, rzadziej granie (głównie Football Manager 2006) i inne pierdoły. Ogólnie jestem zadowolony z kompa, jednak mam pewne fundusze i dlaczego miałbym ich nie wykorzystać, jeśli miałoby to zaowocować lepszym funkcjonowaniem kompa.

Co do zasilacza to nie wiem, a aktualnie nie mam przy sobie śrubokrętu. Przy najbliższej sposobności sprawdzę. 8)

(system) #6

Najpierw podaj konkrentnie ile chcesz kasy przeznaczyć na modernizację... JA w 1 kolejności dokupiłbym jeszcze jednąkość RAM a potem zmieniłbym kartę graficzną... Ale zapewne podanie kwoty jaką chcesz przeznaczyć na modernizację ułatwi wszystkim :wink:.

(Rolnik 666) #7

No to jednak nie masz wypasinych głośniczków. :x Lepiej zamiast karty dźwiękowej dokup se ramu, bo przy tych głośniczkach nawet gdy se kupisz najlepszą kartę to różnicy nie zobaczysz. :shock: :?

(Piojarek) #8

a coz to za wynalazek? :smiley: DDR czy SDR w koncu? :smiley:

ja zgodnie z poprzednikami wymienilbym w pierwszej kolejnosci karte grafiki lub dolozyl 0,5GB ramu

a ja osobiscie uzywam glosnikow od wiezy... i mam muzyke zintegrowana na plycie i jednak trzeba przyznac ze dzwiek jest okropny, straszne znieksztalcenia (na poprzednim kompie bylem przyzwyczajony do Sound Blastera Creativa, ktorego albo przeloze albo kupie cos na czasie:)

(McDracullo) #9

:]

tez tak sądze żebyś "se" ramu dokupił :stuck_out_tongue:

jaki był ten ram starym kompie?

(1blueinferno) #10

Wydaję mi się, że kompatybilny z tym, zresztą sprawdzę jak już wrócę do domu.

Jeśli chodzi o kartę grafiki, to jaką polecacie? Przy okazji dobrze by było jakbyście podali ceny. :wink:

(system) #11

Blueinferno Podaj o jakich pieniądzach rozmawiamy !!

(1blueinferno) #12

1000-1200 zł.

(Wigrus1) #13

na grafikę chcesz to przeznaczyć, to się mija z celem, wpierw podkręć procka(kup mu lepsze chłodzenie, jeżeli nie ma)kup zasilacz, kup 512 mb ramu i wydajność będzie duża, dzięki małym inwestycjom. A jak grasz w FM2006 to lepiej tego ramu kupić, grafa taka wystarczy :wink:

(Bażant) #14

W pierwszej lini kupil bym jeszcze 512 ram (pojdą w dualu tylko musza byc te same modele) a potem mozesz sie nad karta zastanawiac (na ramy poszlo by jakies 200-300zl) Więc na nawet niezlą graficzke jesszcze starczy :slight_smile: