Co chcielibyście zmodować w swoim kompie?


(M Kupczynas) #1

Witam!

Nie mam co robić, więc postanowiłem napisać temat pod wyżej widocznym tytułem :slight_smile: . Tak więc: Co chcelibyście ulepszyć, zmodyfikować w swoim komputerze :?: głównie chodzi mi o obudowę i inne podzespoły, które da się jakoś upiększyć. Nie chodzi mi też o wymienianie komponentów komputera :!:

Ja chcę zbudować od nowa obudowę z plexi, mniejszą taką, żeby mieściła się płyta główna na dnie i nie była zbyt wysoka, jakieś 20-25cm i oświetlić ją diodami.

Jakieś chłodzenie na dysk też od podstaw.

p.s. Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem, tak więc jak taki był to ten proszę wywalić w kosmos :stuck_out_tongue: .


(Kosior6) #2

kaczor0 , a więc tak ja juz w swoim kompie trochę zmieniłem.

Dołozyłem 2 świecące wentyle, i z przodku wyciełem szybkę którą podkleiłem pleksą. i własnie w to miejsce dałem wiatrak ;]. W górnej blasze obudowy wyciełem takie okienko które zasłoniłem pleksą i na tym samym poziomie wyciełem w napędzie okienko, które równierz zasłoniłem pleksa i widze jak sie płyta kręci :stuck_out_tongue: i po bokach tej pleksy dałem małe rurki meonowe ze fajnie sie swieci :stuck_out_tongue: . 2 świecący wiatrak dałem na Procka ;] Ustawiłem na 5000obr więc troche wyje no ale :P. W bokach obudowy powycinałem dziury i zalepiłem pleksą :stuck_out_tongue: Oczywiście kany tych wszystkich dziur pozastępowałęm uszczelkami :stuck_out_tongue: i dopiero na nie pleksę. I wszystkie kanty obudowy oblepiłem świecącym wężem :stuck_out_tongue: że to wszystko ładnie świeciło :stuck_out_tongue: (świciło dlatego, ze miałem 2 zasilacze ponieważ jeden tego nie chciał ciągnąc :P, i jeden był na podzespoły a drugi na bajery :stuck_out_tongue: i ten drugi siadł:stuck_out_tongue: ), także teraz mam tylko świecące wiatraki i czekam aż mi przyśla z allegro nowy zasilacz 230V : ]

I tak oto zmodowałem mojego Peceta :stuck_out_tongue:

:spoko:


(Tommekx) #3

kosior6 może daj jakie foto, bo ciekaw jestem jak wygląda to twoje "dzieło".


(Kosior6) #4

Tommekx , niestety nie mam takiej mozliwości, jedyne foto jaki mam to foto całego biurka i to na dodatek tak z dalek ze widać jednynie monitor i komputer, ale z komputera widac jedynie diody na górze budy :stuck_out_tongue:

:arrow: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 4a6ab.html

Na czas kiedy nie mam dodatkowego zasilacza wstawiłem bude pod biurko bo bez oświetlenia loipnie wygląda :stuck_out_tongue:

:spoko:


(FXJ) #5

Ja chciałbym przerobić mojego PC-cika do takiego standardu :wink: Dysk kilka TB, Ram 50GB..

JasonLots-O-Wire.JPG

Ale nie chciałbym żeby wyglądał tak :smiley:


(Milicja) #6

Mam pewien problem.. otóż nie mogę dostać nigdzie kabla od zasilania w odcieniu pasującym do obudowy jak niżej [a jest to ostatnia rzecz którą chciałbym zmienić w mym kompie]... :

2b8bb39216c43d0bm.jpg


(Ubuntu) #7

Milicja pryśnij go sprejem najlepiej motipi :slight_smile:

Swój Mod Case pokaże jak całkowicie go skończe xD (w przyszłym tygodniu :? )


(Bambo 5) #8

Co to za zielone kable które pokazane są na focie FXJ


(Makro1993) #9

Kable Ethernet pomiędzy Routerami Switchami Hubami.


(Milczar89) #10

No to ja też się pochwale moim modem. Nie jest jeszcze skończony ale zostało mi niewiele do roboty.

Fotka w nocy: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 55a3ba913b

Fotka w dzien: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 8fa5f87a97

I workbook: http://www.night-modders.com/index.php? ... opic&t=870


(Lost World) #11

lepsze chłodzenie i dysk 200 GB-towy + DVD :wink:

I nic mi do szczęscia nie potrzeba :wink:


(M Kupczynas) #12

Mi chodzi o własnoręczne modyfikację :stuck_out_tongue: .


(Ford Fokus) #13

No to samemu zmajstruje dysk :stuck_out_tongue: Ja to bym sobie kupił http://www.allegro.pl/item120912512__nz ... tuki_.html :PPP