Co czytacie?

W tym wątku możecie się pochwalić, że czytacie. Nie mam na myśli lektur szkolnych, podręczników, tutków, gazetek, czy co tam wpadnie pod rękę w kiblu. :slight_smile: Chodzi o książki, które z przyjemnością przeczytaliście (jeżeli takie są ;P). Super byłoby, gdyby z krótkim opisem

Na początek może:

  • “Paragraf 22” - Joseph Heller : niesamowite poczucie humoru, trochę podobne w klimacie do M.A.S.H

  • “29,99” - Frederic Beigbeder : “Ta książka opisuje przedziwny świat współczesnej reklamy: świat, gdzie wydaje się miliardy, by ludzie kupowali rzeczy, na które nie mają pieniędzy i których w ogóle nie potrzebują. To książka o naszym społeczeństwie, twoim, moim, o tym, które sam kształtowałem, pracując przez dziesięć lat w agencjach reklamowych, o społeczeństwie, którego regułom poddaliśmy się wbrew samym sobie”.

  • “Losy gorsze od śmierci” - Kurt Vonnegut : zbiór felietonów pisarza wyczulonego na absurdalność życia.

  • “Nic śmiesznego” - Joseph Heller i S. Vogal : autor wspólnie z przyjacielem opisał paromiesięczne zmagania z chorobą. Nie ma w niej jednak ani jednej przygnębiającej nuty, jest niezwykle zabawna, w istocie stanowi dowód na to, jak ważne są w życiu optymizm, poczucie humoru i przyjaźń.

  • “Krótka historia czasu”, “Wszechświat w skorupce orzecha” - Stephen Hawking : po prostu trzeba

Ostatnio:

Wszytkie książki Dana Browna, czyli:

:arrow: Kod Leonarda da Vinci

:arrow: Anioły i Demony - IMO najlpesza

:arrow: Cyfrowa Twierdza - najgorsza ze wszystkich

:arrow: Zwodniczy Punkt

Napisałem w kolejności w jakiej czytałem.

Poza tym w ciągu ostatniego roku przeczytałem:

:arrow: Morderstwo w Orient Expressie i Randevouz ze śmiercią (Agatha Christie)

:arrow: Zielona mila i Skazani na Shawshank (Stephen King)

Teraz kończę czytanie Władcy Pierścieni.

nienawidze czytać książek ==> od dziecka nie przeczytałem jeszcze żadnej i tak już zostanie raczej :smiley:

Andy McNab - Bravo Two Zero

Mark Bowden - Black Hawk Down

Jarosław Rybak - Grom.pl

Stephen Ambrose - Kompania Braci

Mario Puzo - Ojciec chrzestny

@aju - …:slight_smile: a rodzice tobie czytali? No i co robisz jak muszisz przeczytać jakąś lekturę z polskiego?

u mnie leży i czeka na swoją kolej. Naprawdę tak dobra, jak w recenzjach?

aju

…bardzo Ci współczuję…

Dobra, ale mnie się bardziej Anioły i Demony podobały. W każdym razie jak przeczytasz to nie pozostaniesz neutralny, albo będziesz zaciekły krytykiem albo wielkim zwolennikiem twórczości Browna.

Aju - składam kondolencje rodzicom…

W tej chwili czytam:

:arrow: Stanisław Lem - Dzienniki Gwiazdowe

Tuż przed nią czytałem i gorrąco polecam:

A.E Van Vogt - Misja Międzyplanetarna

A.E Van Vogt - Krypta Bestii

A.E Van Vogt - Wyprawa do gwiazd

A.E Van Vogt- Wojna z Rullami

T.Kozłowski - Poślizg

Samuel R.Delany - Gwiazda imperium

Konrad Fiałkowski - Poprzez piąty wymiar

Konrad Fiałkowski - Kosmodrom

A.i B. Strugaccy - W krainie purpurowych obłoków

Stanisław Lem - Astronauci

Stanisław Lem - Niezniszczalny

No i perełka literatury science-fiction, która czytałem 3 razy:

Siergiej Sniegow - Ludzie jak bogowie (3 tomy)

Nic dodać nic ująć, pokolenie MTV

Aktualnie czytam:

John Grisham “Raport pelikana”

Ja ostatnio przeczytałem trylogie J.R.R. Tolkiena, Silmarillion i Niedokończone opowieści.

Ja polecam książki A.Sapkowskiego, A.Ziemiańskiego oraz S.King-a. Ponadto czytam także trochę R.A.Salvatore oraz D.Brown - książki dwóch ostatnich autorów takie sobie, ale można przeczytać 8) Oczywiście to nie wszystko, jednak w tej chwili ci autorzy przyszli mi do głowy :slight_smile:

Obecnie została mi połowa “5 lat kacetu” Stanisława Grzesiuka. A ponadto dobry techno-thiller.

P.S. Może banzai_bin rozważy zwrócenie się do moda o dodanie ankiety nt. wyższości filmu nad książką? Popularność wątku FILMY, KTÓRYMI ŻYJE SIĘ PRZEZ TYDZIEŃ i przykłady tam podawane pokazują, że książki (nawet te najlepsze) idą do lamusa :frowning:

Czytałem poczatek, potem zarzuciłem. Może kiedyś wrócę.

Nie każdemu może się podobać. Spróbuj tego autora “Boso, ale w ostrogach” - inna tematyka.

Mam jego 3 książki i zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: teraz przebieram w stercie książek Agathy Christie (czytam tylko te z Poirotem), więc może za parę miesięcy wrócę do Grzesiuka.

Obecnie czytam:

Tomasz Lis - Nie tylko Fakty

Jednak i tak, z tego, co czytam, przeważają wszelkie gazety, dzienniki, etc. - na bieżąco.

I co boczi ciekawe? Troche się interesuje polityką

Ciekawe. Oczywiście co, jak i dla kogo. Książka w pewnym sensie traci swą “ważność”, z racji tego, że było wiele i będzie teraz wiele “przetasowań” przed wyborami prezydenckimi i do Parlamentu. Ale warto przeczytać; widzenie na świat z punktu osoby, która obserwuje to wszystko na bieżąco.

Ja Lisa to “Co z tą Polską?” przeczytałem i nie za bardzo mi się podobało. Takie nadmuchane, pompatyczne…

ja podobnie jak Pawek zieloną mile, skazani na shawshank…smętarz dla zwierząt- S.Kinga

nowy wspaniały świat-huxley’a

to ostatnio…a teraz wywieranie wpływu na ludzi…taką książkę powinien każdy przeczytać żeby przetrwać w dzisiejszym świecie…to jest straszne jak można manipulować człowiekiem…