Co da się wymienić w laptopie?

Czy jak laptop odsłuży już jakiś czas i spadnie poniżej przeciętnego stanu to czy idzie w nim coś wymienić na nowsze? (np.: Dołożyć RAM, wymienić procka itp)?

ram zawsze możesz dołożyć, a jak nie masz wolnego slotu to możesz sprzedać co masz i kupić więcej.

dysk również możesz wymienić na większy, napęd optyczny także.

A coś jeszcze?? Procesor, karte graf?

Nie wiem jak procesor, ale jeśli masz zintegrowaną grafikę to jej nie wymienisz, chyba że wymienisz płytę główną :smiley:

Ale jakby była niezintegrowana to się da? Bozintegrowaną to przeca nawet w PC nie wymienisz chyba że z całą płytą głóną.

Myślę że tak. Ja u siebie w lapku mam niestety zintegrowaną, ale nie narzekam :slight_smile:

A co do procka??

procesor tez mozna wymienic ale to wyższa szkoła jazdy…

Nie mówie że ja to będe wymieniał, tylko serwis,ale chodzi mi o to że można.

nie wiem czy w kazdym laptopie mozna wymienic procesor ale jestem pewien ze w thinpadzie mozna to zrobic co do innych laptopow nie moge ci konkretnie powiedzieć

Wymienić nie, ale można ją zastąpić inna kartą pod warunkiem że mamy wolny slot pci-e/agp :wink:

szanowny panie temat dotyczy modernizacji laptopa :-).

To kto mi poda w laptopach jakiej firmy można wymieniać podzespoły?

możesz wymienić matrycę (na taką z wyższą rozdzielczością), dysk twardy, pamięci, karty pcmcia/ec - dodają nowe funkcjonalności, w niektórych lapach można wymienić procka (jeśli nie jest zalutowany), kartę graficzną jeśli nie jest zintegrowana a osadzona w slocie (DELL), karty miniPC/miniPCexpress.

technik_elektro dzięki to dużo wnosi do sprawy, może ktoś jeszcze posdzieli się swoimi wiadomościami? Byłbym wdzięczny. Można mi terz polecić jakąś firme :smiley: