Co da zainstalowanie visty na moim sprzecie.Czy warto?

witam mam system media center … i wacham sie czy zakupić viste czy nie.Czy warto ja kupować ?? co mi da jej zainstalowanie ? i czy jak mam już zainstalowany XP to moge doinstalować bezproblemu viste ??

Moja konfiguracja http://wklej.org/id/3b9f10f2d0

doinstalować vistę możesz bez problemu. Ale czy warto inwestować w drugi system??? według mnie to tak średnio warto. Moim zdaniem vista jest dobrym wyborem ale jeśli kupujmy nowy komputer lub mamy komputer bez systemu (lub starszym windowsem niż xp.) ale zmiana xp na vistę nie ma wielkiego znaczenia. No chyba że cena nie jest dla ciebie przeszkodą to kupuj a z instalacją dwóch systemów nie będzie problemu

Siemka ja mam Vistę i chodzi bez zarzutu według mnie warto ją mieć :slight_smile: :smiley:

Vista Home premium i Ultimate ma zintegrowany także system Media Center.

Masz już system XP więc nie wiem po co ci VIsta.

Strata pieniędzy.

Viste kupuje się z nowym kompem zazwyczaj preferowanym pod ten system a tak poza tym to te systemy nie różnią się niczym specjalnym.

Każdy ma swoje wady i zalety.

Oprócz nowego systemu zupełnie nic. System sam w sobie nie jest za bardzo użytkowy. To tylko narzędzie do obsługi programów. Najlepiej pracuj na systemie takim który chodzi ci najstabilniej, szybko i bezawaryjnie. Nie kieruj się nowością bo u każdego różnie to wygląda.

Widziałeś oba te systemy?

Jeśli tak, to nie pisz głupot.

Jeśli nie, to też nie pisz głupot.

Widziałem obydwa systemy.

Obydwa opierają się na tej samej zasadzie działania. Nie ma innowacji w obsłudze, a w końcu system operacyjny to narzędzie do obsługi programów. Nadal mamy okna, kursor i.t.p. wiec nie mów mi że te systemy różnią się jakoś bardzo od siebie.

zainstaluj sobie 95 bo tam jest też kursor, okna itp. nie ma sensu instalować nawet xp a nie tylko visty

To kwestia gustu

Według mnie warto. Ja mam o wiele gorszy i chodzi calkiem fajnie.

Sprzęt masz bardzo dobry. Jeśli masz kasy pod dostatkiem (i nie masz jakiś wydatków) to kupuj. Sam od ok. 2 tygodni posiadam Viste Ultimate. Na sprzęcie: Sempron 3400+ (1,8@2,2Ghz) 1GB ram i Graficzna zintegrowana GF6150 (128mb z ram). No i imho chodzi bdb :slight_smile: Możesz spokojnie doinstalować Vistę obok XP.

Pozdrawiam

Jakiej zasadzie? ;>

Włącz, wejdź na forum, napisz parę głupot, wyłącz? :stuck_out_tongue:

To dziwne stwierdzenie zważywszy, że wiele osób narzeka właśnie na zmiany w obsłudze i interfejsie.

Nie wiem jak Ty, ale ja obsługuję programy przez ich interfejsy, zazwyczaj przy użyciu urządzeń wejściowych, takich jak klawiatura i mysz. No, ale może Ty to robisz systemem operacyjnym. link

W takim razie Vista, MacOS, Win95, oraz każdy linux z jakimikolwiek X-ami to to samo.

Dokształć się, a potem dyskutuj, przynajmniej nie będziesz się ośmieszał.

Co do tematu - na tym kompie Vista powinna śmigać bez problemu. Widywałem już gorsze konfiguracje z tym systemem.

A poza tym zawsze można użyć tego programu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1991&Windows+Vista+Upgrade+Advisor+1.0.0.918+PL

System operacyjny jest to program dzięki któremu możesz zarządzać wszystkim co masz w komputerze.

Bez systemu operacyjnego komputer jest w dzisiejszych czasach bezużyteczny.

Czyli zasada działania każdego systemu operacyjnego opiera się na tej samej zasadzie mimo różnorodności interfejsie, a interfejs to już kwestia przyzwyczajenia gdyż to każdy może sobie sam ułożyć jak mu pasuje.

Narzeka na zmiany ale w stosunku do czego??

Równię dobrze mogę porównać obsługę DOSA z Windowsem a tutaj zmiany są kolosalne.

System obsługuje się tak samo jak jego poprzedniki.

System operacyjny został stworzony tylko i wyłącznie w celu obsługi programów pod niego pisanych.

Sterowanie programami odbywa się jak piszesz za pomocą urządzeń peryferyjnych.

To samo z założenia, rużne są tylko w interfejsie i sposobie w jaki sposób interpretowane jest oprogramowanie przez system.

Regulamin 1.1,a

Pozwól wypowiadać się ludziom swobodnie bez ubliżania i oceniania mojej zdolności intelektualnej oraz wykształcenia.

Każdy ma prawo do własnej opinii.

Widze ze temat sie rozwinoł lecz nadal nie wiem czy warto.Nie chodzi mi o interwejs ani że pieknie wygląda tylko chodzi mi o to czy system Vista poprawi osiągi kompa ? czy raczej to nie ma znaczenia jaki system ?

Pytam ponieważ wymieniam wszystko w kompie żeby zrobić jak naj mocniejszego i najszybszego kompa kompa :slight_smile: i nie chciał bym zainstalowaćvisty a tu sie okazuje ze wolniej działa moj komp na vista niż na XP

A tak na marginesie zastanawiam sie nad Windows vista ultimate dobry wybor ?

jeżeli to będzie komputer o dobrych parametrach tak jak piszesz to nie zauważysz spowolnienia. A według mnie o wiele mniej różnych dziwnych komunikatów o błędach pojawia się na viście niż na xp. według mnie vista jest stabilniejsza. i jeśli kupować nowy system to tylko vista (jeśli w miarę dobry komputer). jeśli masz kasę to bierz Ultimate a jeśli mniej kasy chcesz wydać to home premium powinna w zupełności wystarczyć

Po liczbie ostrzeżeń u Ciebie widzę, że świetnie znasz regulamin forum, więc nie będę się kłócił :smiley:

Ja Ci nie odbieram prawa do opinii, tylko stwierdzam, że nie dość, że nie dość, że masz pojęcia choćby o podstawach systemów operacyjnych, ani Viście, to jeszcze przeczysz oczywistym faktom.

Z mojej strony EOT, bo jesteś niereformowalny.

Kruszon92 - Twój procesor jest zdaje się 64bitowy, więc żeby wykorzystać w pełni jego moc będziesz potrzebował 64bitowego systemu. Jeśli chcesz, aby system ten był po polsku, to XP odpada. Zostaje Vista, Server 2003 i Server 2008. Z czego Vista jest raczej najtańsza :slight_smile:

Co prawda aplikacji 64bit jest w porównaniu z 32bit jeszcze niewiele (tutaj lista), ale zapewne będzie coraz więcej, poza tym to jakby nie patrzeć przyszłość.

Masz 2GB pamięci, z tego co stwierdziłem na podstawie swoich doświadczeń dla takiej ilości Vista jest lepsza. Dla XP optimum to 512-1024 MB. Przy większych ilościach “gubi się” i nie zarządza nią sprawnie, pozwala na to, aby procesy puchły w pamięci niemiłosiernie. Vista natomiast przycina im pamięć, do tego ogranicza ilość pamięci dla programów, które masz otwarte, ale z nich nie korzystasz aktualnie.

W Viście nie mam też tylu zawieszeń programów. W XP jak jakiś program padł, to nie wiadomo było co się dzieje, czy ma zamiar zacząć odpowiadać. I zazwyczaj padał ostatecznie i można go było tylko zabić. Gdy w Viście program się zatnie, jego okno “szarzeje”, system próbuje go jakoś odzyskać. Gdy przez pewien czas się nie udaje pokazuje się okno dialogowe z opcjami do wyboru: czekać albo zamknąć nieodpowiadający program. W 90% przypadków udaje się odzyskać kontakt z zawieszonym procesem.

Co do obsługi systemu - Vista sprawia dla mnie wrażenie lepiej poukładanej, np. pod względem katalogów użytkowników (wreszcie oddzielne na dokumenty, muzykę, wideo, ściągane pliki, itp.) i danych aplikacji, a także panelu sterowania. Do tego do większości opcji można dotrzeć na kilka sposobów.

Mi osobiście bardzo podoba mi się klikalny pasek adresu, dzięki któremu można szybciej poruszać się po katalogach, oraz to, czego brak najbardziej mnie w XP wkurza - wreszcie okienka kopiowania plików można minimalizować i są dostępne na pasku zadań. Mała rzecz, a cieszy :slight_smile:

Do tego sieć - w XP żeby połączyć dwa komputery w domu nie wystarczyło, żebym nadał im jeden zakres adresów i tą samą grupę roboczą. Musiałem przepuszczać Kreatora Konfiguracji Sieci, ale nie zawsze kończyło się to sukcesem. Dodatkowo XP często gubił te ustawienia. Komputery nagle przestawały się widzieć i trzeba było konfigurować od nowa. Vistę natomiast skonfigurowałem raz, bez żadnych restartów i wszystko jest w porządku. Centrum sieci i udostępniania daje łatwiejszy dostęp do konfiguracji, zarządzania siecią i udostępnianiem.

No i gry są ciekawsze - np. szachy :wink:

Co do wad - zajmuje więcej miejsca na dysku oraz w pamięci. Ja mam 2GB, po uruchomieniu system zajmuje ok 800. Ale jeśli jakiś program tego wymaga, to dostanie więcej pamięci.

Co do tego czy warto czy nie… twój sprzęt viste uciągnie ale po co ci ona skoro masz już system? Co innego jakbyś nie miał… opłaca sie wydawać kase tylko po to by mieć ładne okienka?

visty nie warto instalować, kupować, i o niej myśleć przez następne kilka lat

zobacz na http://www.antyvista.yoyo.pl Jak poświęcisz trochę czasu i przeczytasz całą stronę to się dowiesz, czy warto.

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 22:02 został dopisany post przez kordixx

O! O! O! Dobrze powiedziane. Polecam artykuł: http://www.antyvista.yoyo.pl/nacowydac.html

Zgadzam się z poprzednikami twierdząc że Vista nie jest systemem godnym uwagi.