Co do wymiany - GTA IV

Witam! Chciałbym się was spytać co poradzicie wymienić w moim komputerze, żeby go trochę przyśpieszyć do gier :smiley: Gram właśnie w GTA IV na najniższych ustawieniach i to się tnie często. Oto parametry mojego komputera:

Intel Pentium D 3GHz (2 CPUs)

3GB RAM

ASUS EAH5450 Series 1GB (karta była niedawno wymieniana)

Windows 7 x32

Mode Com FEEL-300ATX (zasilacz na 100% do wymiany)

Moim zdaniem karta graficzna jest w miarę, a może procesor zawala sprawę?

wszystko do wymiany i zasilacz do wyrzucenia, ile masz kasy na modernizację?

Wszystko do wymiany. GTA 4 ma spore wymagania.

HD5450 to karta graficzna do oglądania filmów, a nie gier. Także nie jest nawet „w miarę".

PS: nie spodziewaj się że nawet na najlepszym sprzęcie nie będzie się ciąć GTA IV.

W ustawieniach graficznych pisze mi “Zasoby w użyciu 297 / 1010 MB”. Co do pieniędzy to najpierw chciałbym się zorientować ile muszę wydać - wtedy na wakacje do roboty i zapierniczać na jakiś lepszy sprzęt :slight_smile:

Ta gra jest po prostu kiepsko zooptymalizowana…

z dwa tysiące by starczyło na dobry komputer

Trochę ponad moją miarę. To może podajcie co najbardziej wymaga wymiany, pomijając już zasilacz, bo to priorytet :slight_smile: Opiszę jeszcze jak zachowuje u mnie się ta gra - za dnia gra chodzi wyśmienicie, nie tnie się praktycznie nic i zwykła jazda samochodem sprawia przyjemność. Natomiast gdy w grze zachodzi słońce zaczynają się ścinki i gra chodzi dużo, dużo wolniej niż za dnia. Dodam też, że czasem jest tak iż wystarczy obrócić kamerą w drugą stronę i gra od razu chodzi płynniej (ale po zwróceniu kamery z powrotem się zacina :/). Warunki pogodowe za wiele nie zmieniają - nie mam porównania, bo deszcze/burze zazwyczaj pojawiają mi się w nocy. Dodam także, że zmienianie ustawień graficznych tj. jakość cieni lub jakość tekstur też w minimalnym stopniu wpływa na ścinki.

Siemano Tazz.

A brałeś pod uwagę ewentualny zakup konsoli?

Wyszłoby Cię to znacznie taniej i odpadłby problem z “wymaganiami” przy kolejnych tytułach, między innymi i GTA 5 które w tym roku ma ujrzeć światło dzienne jeśli się nie mylę.

Hmmm… muszę rzec, że dałeś mi do myślenia z tą konsolą :slight_smile: Jednak zakup PS3 czy Xboxa 360 to wydatek kręcący się koło ośmiuset złotych, a za chwilową zajawkę wolałbym to odłożyć i uciupać jakiś lepszy sprzęt. Dodatkowo jestem przyzwyczajony do gry na komputerze, trochę niewygodnie mi się gra na konsoli. Jeszcze chodzi też o dostępność gier - na komputer zawsze można od kogoś pożyczyć grę, bo w moim otoczeniu większość osób preferuje granie na komputerze. Posiadam konsolę PS2, ale mam znowu z nią problem - nie czyta większości płyt. Ale mimo to pomyślę nad tym. :slight_smile: