Co dokupić do komputera?

Mój sprzęt: [wiem że dziadek]

Intel Pentium D 2.800 mhz [2 rdzeniowy]

2 gb ram

geforce 7300 gs

Czy jakbym dokupił do tego kompa jeszcze z 1 gb ramu i karte powiedzmy geforce 9500 lub 9800 to dałbym rade na nim zagrac na średnich detalach np. w Gta 4 czy nfs shift ?

tak . Więcej jak 1 Gb nie kupuj bo to bez sęsu , system 32 bitowy nie widzi więcej jak 3,25 Gb pamięci .

Lepiej 2x1GB lub 2x512MB RAMu. Pamięć szybciej pracuje w trybie dwukanałowym, ale by zadziałał trzeba wkładać moduły parami.

To powiedzmy że chciałbym karte graficzną dokupić… Która była by dobra, żeby jeszcze pograć chociaż na medium detalach w gry. gta4 shift fifa11 pes 11 itd.

Do medium powinna starczyć geforce 9500gt 512mb i w dodatku jest dość tania.

to dokupie 9500 gt - a czym sie różni grforce 9500 GT od GS ?

O ile się nie mylę 9500GS to zintegrowana grafika.

Zazwyczaj dokupuje się części lub osprzęt.

Procka i pamięć bym zostawił w spokoju, na twoim miejscu zainwestowałbym w kartę grafiki. Oczywiście rzuć na forum marką i mocą zasilacza - bez tego cokolwiek dobrać będzie ciężko.

Oplaca dokupić się tą karte ? http://allegro.pl/karta-nvidia-geforce- … 74921.html

będzie pasować ? Moją płyta: gigabyte technology 945p -s3

Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport-G i945G

dane z eversta :wink:

czy lepiej dopłacić i kupić lepszą, jaka będzie optymalnie działać zgodnie z resztą sprzętu ?

Może napisz ile masz do wydania i jaką płyte główną

Jeżeli masz zamiar pograć w GTA IV to po pierwsze potrzeba ci mocniejszy procek, po drugie minimum 3GB ram, a po trzecie trochę mocniejsza grafika.

Jeżeli chcesz wymieniać części pod GTA IV to musisz przygotować się na wydatki.

Jeżeli pod inne trochę słabsze gry to wymień tylko grafikę i podkręć trochę procesor.

BTW: Zanim kupisz grafę podaj nam model twojego zasilacza

Dodane 01.09.2010 (Śr) 11:21

Przecież napisał, ale jak nie mogłeś znaleźć w google to tutaj masz link CLICK

mam tylko 350w, czy do takiego zasilacza można dokupić karte geforce 8600 sonic+

http://allegro.pl/zasilacz-xilence-powe … 46857.html