Co dokupić ? Procek płyte i ram?

Witam,

Mój konfig to:

A64 3200 Mhz 939

Gigabyte K8NSC

2x 512 (400) Ramu

Radeon X1950 PRO

Fortron THA-P

I teraz tak … chciałbym jak najmniejszym kosztem ( to wiadome… ) zmienić coś w nim. Nie powiem bo gry hulają… nie mam problemu z nim jak na najwyższych detalach zagrać w Rainbow Six Vegas czy Advanced Warfighter. Jednak póki mam okazje… to chciałbym coś zmienić i teraz nie wiem…

Jaką płytę kupić… czy w ogóle zmieniać płytę… ale raczej tak bo obecne ramy chyba będą blokowały… nowy procesor…

Tak więc… Płyta by musiała podchodzić pod DDR II …z tym że musiałaby mieć gniazdo AGP a nie PCI-E… dlatego że niedawno zakupiłem… X1950 pod AGP.

( a może płytka pod DDR i DDR II razem ? ale teżodpada bo jeden ram z drugim nie będzie na raz współpracował tak więc… wychodzi na to by sprzedać obecny ram procesor i płytke… )

Dalej… Wydaje mi sie ze postawiłbym na jakiegoś … A X2 od 4200 w górę…

( a może coś… z INTELA 2 jajowego :expressionless: ? )

Chyba że… myślicie ( ja taką miałem pierwszą myśl ) by wepchać pod obecną płytę… Procka X2 i dorzucić ramu… tzn dodać po równo powiedzmy 2x1GB jednej firmy.

Ale nie jestem pewien co do wydajności… wiadomo gra typu Colin DiRT … potrzebuje trochę mocy… tak więc wydaje mi sie że ten ram by ją blokował… i resztę sprzętu za sobą… Czym szybszy ram tym wiadomo że lepiej…

No ale Wam zostawiam decyzje… a co do przeznaczenia to myślę że na te 3 rzeczy mógłbym wydać ok 600-1000 zł. ( najwyżej teraz wezmę mniej ramu a dokupie potem resztę )

Ogólnie mi chodzi…by na jakąś chwile starczyła… nowa konfiguracja…

jeżeli chcesz grać w wysokich detalach w nowe gry to zdecydowanie masz za mało kasy, wymiana nic nie da… albo stosunkowo niewiele…potrzebujesz karty typu 8800gts.

Sary poczytaj testy karty. Lepsza od niejednej 7xxx, a Ty mi od razu wywaliłeś z 8800gts… Póki co to najlepsza karta na AGP … więc… tego nawet nie ruszam. Poza tym… ja chciałem porady… a nie … wymądrzania się…

Zostałbyś przy A64 3200 ? wątpie.

znam jej osiągi

ale droższa

innego wyjścia nie ma jeśli chcesz pograć płynnie w COLINA DIRTA.

nie prawda bo najmocniejsza to wersja XT(X) a nie PRO.

podkręciłbym dokupił ramu i zbierał na nową platformę z PCI-E.

Przecież nie będziemy sie sprzeczać o kilka Mhz. Poza tym nie widzisz różnicy między Antkiem 3200 A czymś 2 jajecznym ? Jak Ci uderzył już tak bardzo ten DiRT do głowy to powiedzmy że są jeszcze inne rzeczy prócz DiRT’a

Jesli chodzi o platforme PCI-E to nie przesiadam sie na nią. Nie ma czasu na sprzedaż starych rzeczy więc… ratuje sie w ten sposób.

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 17:35

Więc jaka płyta Ram i procek :slight_smile: ? do 1000 PLN które warto kupić?

Czy może… Procek + płyta ( 512 ramu po czasie dokupić więcej )

Zmieniłbym płytę główną, ram, procesor

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 17:50

biostar nf570

brisbane 4000+ am2 x2

1 GB adata vistesta extreme

Będzie z jakieś 800 zł :smiley:

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 17:51

Przy takim funduszu nie pchaj się w intela

Będzie z 1192 zł bo potrzeba grafe bo Radeon X1950 PRO jest na AGP a ta płyta ma PCI-E czyli np. Palit GF8600GT sonic+ za 392 zł, to o 192 zł za dużo jest.

właśnie to był twój błąd kupiłeś radka na agp :stuck_out_tongue: lepiej było już zbierać kase do 800-1000zł tego sprzedać i kupić coś nowego :stuck_out_tongue:

ja proponuję taki układ:

  1. Sprzedajesz to co masz

procek=100zł

płyta= nie mam zielonego pojęcia ale sądząc po specyfikacjach to 150 pociśniesz spokojnie

ram=ok. 150zł

grafika=zależy jakiej firmy/ile ram/ ile ją używasz (liczmy 500zł)

no to razem ok. 900zł

czyli liczyć że masz 1900zł

i wtedy bierzesz:

http://allegro.pl/item241615239_dfi_inf … _cl4_.html

http://allegro.pl/item229903761_zasilac … _fan_.html

budę jak masz dobrą to zostawiasz, zasilacz, procka, ramy, płytę główną już podałem łącznie na razie 1040zł + koszty przesyłki to liczyć 1100

czyli ok. 800zł zostaje na grafikę

jak dasz rade wycisnąć jeszcze ok. 150zł to 8800 gts

a jak nie chcesz wydawać wszystkiego to radeon x1950xt

http://www.agito.pl/Karty_graficzne_PCI … tml?bid=39

Moim zdaniem albo sprzedaj obecną kartę póki jest jeszcze bardzo dobra za nią kupić albo 8600GT np. Palit-a ewentualnie

Tak więc G92 ma posiadać 64 jednostki Stream Processor, 256-bitową szynę danych, taktowanie 740MHz oraz 512MB pamięci GDDR3 pracującej z zegarem 1800MHz. Pobór mocy ma plasować się pomiędzy 7900GS a 7900GTX. Karta z tym układem miałaby osiągać 9700 punktów w 3DMark 2006. Orientacyjna cena: 249 - 299 $. Z kolei układ G98 ma posiadać tylko 32 jednostki SP, 256-bitowy interfejs pamięci, zegar 800MHz i pobór mocy nieco wyższy niż GeForce 8600GTS. Karta miałaby uzyskiwać 7400 punktów w 3DMarku 06. Spodziewana cena: 169 - 199 $.

I kupić nową platformę AMD - AM2+ ale to dopiero za dwa miesiące.

Albo darować sobie powyższe kupić jakieś wydajne chłodziwo do procka, dobrze go podkręcić dokupić 1 GB ram-u i czekać aż Radek się zestarzeje. Są dwa wyjścia, sam zdecyduj. Osobiście, wybrałbym 2 rozwiązanie i zbierać kasę na coś naprawdę dobrego na później.

Ehe…własnie sęk w tym że… czekać aż to sie sprzeda na allegro to… eh…

Nie chciałbym kupować 8600 bo nie jestem do niej przekonany. do DX 10 również mi się nie spieszy… a co do płyty to …

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 … zwa&f=more

lub

http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd& … =19223&u=5

co o tym sądzicie ?

Jak masz takie badziewia kupować to lepiej nic nie rób.

Ja bym sprzedał na twoim miejscu ram i kupił 2x1GB i do tego procka podkręcić i zostawić tak, więcej bym nie kombinował

Ty już masz lepszą płytę od tych badziewi, na tych płytach będzie gorsza wydajność.

nie zgodze sie, ze karta do nowych gier jest zla. Sam mam X1950 na PCI-E i nowy testdrive ani na sekunde sie nie tnie przy 1280x1024… Nie wspomne, ze detale lubie widziec :slight_smile:

włącz HDR.

najlepiej byś zrobił tak jak ja Ci napisałem a co do sprzedaży to nie musisz koniecznie na allegro sprzedawać…

możesz też zrobić tak że sprzedasz tą kartę i kupisz to co Ci podałem ale z grafiką x1950pro lub 7900gs i z 1gb ramu (jeśli nie chcesz czekać)

a jak sprzedasz reszte to dokupisz drugą kość ramu

Nazwij temat konkretnie. Inaczej zostanie usunięty.

u znajomego na tejk karcie również idealnie wręcz bez zwolnienia działała…

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2468-68

To już nie wiem… Wiem że chciałbym zmienić płytę by były DDR II by nie blokowały nowego procka i grafy… Bo 400 Mhz w porównaniu do “nowszych” modeli jednak jest troche wolniejsze… takto bym kupił z 2 x 1GB bądź 2x2 GB ( mam na ten cel 1000zł) I klocka X2 4200-4400 ( ale chciałbym już na podstawce AM 2 ) i raczej nikt nie powie że komputer byłby " szybszy "

to zdecydowanie sprzedaj wszystkie komponenty włącznie z kartą graficzną i złóż nowy sprzęt pod AM2. jeśli w dobrej cenie sprzedasz to co masz to może starczy na kartę 8800gts!!

Nie no nie przesadzajmy :stuck_out_tongue: Żeście mi smaka na sprzedaż teraz zrobili… hm… Eh… a chciałem tak wyszarpnąć coś od ręki…Akurat premie w pracy dostałem…

zestaw byłby taki:

amd brisbane 4000+

dfi infinity am2

2x1gb a-data 8000tki vitesta extreme cl4

dysk ze starego kompa

zasilacz możesz zmienić na amacroxa ax400-pnf (ile ma amperó na +12V ten FORTRON ??).

buda stara

razem jakieś 1,7-1,8 kafla. masz tysiąc za te części co posiadasz weźmiesz z 700-800zł i masz wypas sprzęt :slight_smile: po oc procka.