Co dokupić ? Procek płyte i ram?

No dobrze… mam 1000 PLN już w rąsi pewne. Chce wymienić płytę procek i ram ( póki co nie sugerujmy się… sprzedażą starych części - jestem w gorącej wodzie kompany chociaż jak mówicie chciałbym sprzedać obecne rzeczy i dołożyć do nowych… w sumie chodzę już cały głupi :confused: ) A może ktoś chce coś kupić z tych rzeczy :slight_smile: ?

To może zróbmy tak… żebym nie został bez kompa ( chociaż mam na stajni laptopa ) to pierw dobrać mniej ramu… a dokupię… jak sprzedam obecny… no tak ale pozostaje znowu kwestia AGP. Kiedyś czytałem recke płyty głównej z AGP i PCI-E … co o tym sądzicie ? Wiem jestem niecierpliwy…

Proponuję

http://allegro.pl/item231095150_amd_ath … fv_gw.html

lub coś… powyżej

http://allegro.pl/item230987451_megapro … _box_.html

Powiem ci szczerze że ja OSOBIŚCIE bym nie modernizował takiego kompa co ty posiadasz bo to po prostu wywalenie niepotrzebnie kasy

Co ci w nim nie pasi ??

Masz dobrego procka , Bardzo dobrą karte Graficzną itd

Fakt jedynie co bym dokupiłbym do niego to tylko 1 kostke ramu 1gb/400 iżeby mieć te 2 gb bo to standard i leciałbym na tym konfigu do przyszłego roku. Może wtedy kupisz już coś dużo lepszego i do tego wyjdą nowsze karty graficzne

W sumie… to tak jak powiedziałes… chce wydać kase i akurat na to… żeby nie poszła gorzej na marne… a wiem ze komp sie przyda… Co do ramu… i tego wszystkiego… to wydaje mi sie że te 400 MHZ blokują tą karte… i to dlatego… Procka 2 jajecznego też bym chciał… Eh bo wiem że przyrost mocy byłby znacznie zauważalny.

WSZtm może lepiej dobieraj z ok 400 zł i wtedy myśl nad przejściem na platformę AM2 z PCI-E bo na płytach pod AM2 z AGP na nForce 3 czy VIA nie zobaczysz różnicy w wydajności.

No ale zastanów się czy jest sens wydawać aż 1000 zł na procka dwurdzeniowego z 1gb ramu i grafiką która będzie dużo gorsza od tej co posiadasz ?? Ja bym został jeszcze na tym konfigu dokupiłbym z 1gb ramu i tyle. Poczekaj troche dozbieraj kasy bo sprzedawać części za grosze też szkoda a sprzęt jeszcze dobry a grafike która jest naprawdę bardzo wydajna

szkoda opylać za te 400 zł i napewno jest lepsza niż GF 8600GT a ramy wcale tego procka nie spowalniają róznica wydajności między DDR 400/mhz

a DDR 2/533 wcale nie jest taka duża.

Ja ci dobre radzę poczekaj z modernizacją kompa przez najbliższy rok bo nie ufam tym GF 8600GT w starszych gierkach może i dobrze się sprawują ale nie wiadomo jak to będzie szDX 10 a z tego co czytałem to będzie kiepsko

Jak już coś to tylko GF 8800GS 320 bit

Ale sęk w tym że ja nie chce zmieniać grafiki własnie :slight_smile: za nic bym nie kupił 8600 :slight_smile:

I mam pytanie…

Powiedzcie mi czy ten ram: ( znaczy nie chodzi mi o firme czy coś… tylko o tą jego szyne 800 MHZ )

http://allegro.pl/item229680714_corsair … _raty.html

będzie współpracował z tym procesorem:

http://allegro.pl/item229966130_athlon6 … _raty.html

? Nie będzie żadnych konfliktów sprzętowych ?

Mów do D. to cię osra. Widać że i tak podejmiesz decyzję dot. proca ramu za nas, więc po co sie pytasz? ^^

uporczywie się trzymasz x1950pro a to nie jest najmocniejsza karta pod AGP. PALIT sonic+ w nowszych grach jest wydajniejszy od x1950, w starszych góruje x1950pro, za 8600GT przemawia jeszcze dx10.

a zatem optymalnym rozwiązaniem przy posiadanym budżecie moja sugestia (zestaw) jest optymalna jeśli masz zamiar grać w takie gry jak LOST PLANET, COLIN DIRT itp.

Jak tak bardzo chcesz te dwa rdzenie pod AM2 to musisz zmienić grafe, jak nie chcesz GF8600GT to zmień na Radeon X1950 PRO/XT z PCI-E, bez zmiany grafy nie da się żebyś był zadowolony z tej modernizacji.

Będzie współpracował z tym procesorem, nie będzie żadnych konfliktów.

Widzisz problem polega na tym że chcesz na siłe przechodzić na AM 2.

Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest wzięcie Procka Dwurdzeniowego na S939

np ten http://www.allegro.pl/item230552067_sup … iowy_.html

dokup jeszcze 1 gb ramy/400 i powinieneś się cieszyć jak dziecko.

To żeście mnie teraz kompletnie zdegustowali… Eh… rozważałem opcje X2 pod 939… ale skoro mam opcje wzięcia AM2 to wolałbym AM 2. Czyli … rozumiem że póki co powinienem sobie odpuścić…

A co do wydajności karty to jest 50 na 50 … na testach piszą… jak byk… niektóre gry dobrze zapełzają na GF… niektóre na Radkach… trzeba wybrać tytuły na których będziemy grać…

No więc co mam robić ?

Ostateczna decyzja…

Zrób tak jak Edge mówi czyli kup Athlona 64 X2 3800+ na socket 939 i do tego 1 GB ramu takiego samego jak masz.

Co z tego że masz możliwość przejścia na AM 2 skoro jak zmienisz tego swojego athlona na tego co ci podałem to będziesz miał spokój już z modernizacją kompa do przyszłego roku a za rok to już może nie być AM 2 tylko AM 3 no i zaoszczędzisz kasy nie

Zrób tak jak ci powiedziałem Procek dwurdzeniowy na S 939 + 1gb ramu i tyle

Ok, Sprzedane. Mam 1855 zł. Wobec tego potrzebuje grafiki, ramu płyty głównej i proca :slight_smile:

Teraz czekam na propozycje. Allegro bądź jakiś sklep internetowy w którym jest przystępnie pewnie i tanio - Nowe rzeczy wchodzą w ruch :P…

Posłużcie się stroną:

http://www.yamo.com.pl

Znajomy ma firme i jest tam zarejestrowany ( Wy tam cen nie widzicie ale on tak, wobec tego ma różne znizki, różne promocje ) Po wybraniu sprzetu podam Mu… konf… a on Poda mi Ceny …tak więc… czekam :slight_smile:

PS . okaze sie potem gdzie taniej ;/

Masz zasilacz ?? czy też sprzedany ??

Mam Fortrona THA-P … ale podejrzewam ze pojdzie do wymiany… a jak nie to go przetestujemy na nowym sprzecie :slight_smile:

X1950 też miał nie pójśc… a jednak :slight_smile:

Procesor Amd Athlon 64 x2 4000+ brisbane 2.1 GHz

Płyta Dfi infinity SLI lub ULTRA NF-4, FOXCONN NF570 lub Biostar TF560 A2+

Ram 2x1gb a-data 800 vitesta extreme cl4

Grafa Palit GF 8600gt sonic+ lub Radeon X1950 PRO/XT na PCI-E

Ile amperów ma ten Fortron na linii +12V ??

Ja bym ci polecił jeszcze grafe GF8800GTS 320 MB ale nie wiem czy zasilacz wyrobi i czy kasy ci starczy.

dsc00047vy9.th.jpg

No nie powiem nad 8800GTS też myślałem jak inni już wspomnieli…

Ten fortron na pewno nie wyrobi pod 8800GTS :? pod 8600GT może jeszcze dał by radę

To nie problem by zmienić… Ale to już z wypłaty by poszło…

Chociaz… najpierw musimy dobrać sprzęt :slight_smile: