Co dokupic zeby bylo lepiej?

witam

moj komp to

barton 2500

esc k7s6 :confused:

512 ramu

powercolor radeon 9600pro

mam takie pytanie co najlepiej dokupic do tego zeby gry mi lepiej dzialaly, mniej sie ciely ?

wiem ze najlepiej by bylo kupic nowy sprzet i wogole ale nie dam rady

mysle nad dokupieniem giga ramu, czy to pomoze ?

zaczalem ostatnio grac w nfs pro street (konkretnie dzis)

gra dziala na najmniejszych detalach i lekko sie tnie, gdy zwieksze detale i wlacze pare funkcji to wyglada o wiele ladniej i wcale duzo bardziej sie nie tnie

kolezka powiedzial mi dzis ze jesli wlacze wyzsze ustawienia i gra dalej bedzie dzialala mniejwiecej tak jak wczesniej to znaczy ze karta graficzna jest ok tylko ramu mam malo i jesli dokupie ramu to sie bedzie mniej ciac

stad moje pytanie czy jesli dokupie giga ramu (w sumie bede mial 1,5 giga) to czy ten nfs bedzie ladniej chodzil ??

pozdrawiam

Nie będzie lepiej chodził, bo masz słabego procka.

Sama pamięć ram tutaj problemu nie rozwiąże.

Karta graficzna też rewelacyjna nie jest.

Jak dołożysz tego ramu, to różnicę odczujesz tyle co nic, więc moim zdaniem szkoda kasy.

Nawet jakbyś wrzucił teraz jeszcze 1.5GB ramu to i tak tego nie wykorzystasz, bo grafa i procek będą to skutecznie ograniczać.

zupelnie nic nie pomoze??

przeciez procesor nie jest az tak wazny w grach jak karta graficzna i pamieci

to co bys proponowal wymienic??

Wzrost wydajności może o jakieś 5FPS czyli tyle co nic.

Najbardziej jest wykorzystywana grafika, więc to na początek należałoby wymienić, ramu dołożyć te 512MB żeby w sumie było 1GB (wkładać więcej nie widzę sensu)

Ta karta graficzna jest 256mb/128bit ?

Do tego wymiana procka raczej konieczna, bo za dużo to chyba z tego nie wykręcisz.

To prawda, ale nie może być na tyle słaby by ograniczał całą resztę.

Tak serio to nie wiem czy Ci się opłaca inwestować w modernizację.

nom karta wlasnie taka jest (256/128) i zostala kupiona niedawno gdy wyszedl popszedni nfs bo wogole sie nie chcial uruchomic bez karty z cieniowaniem pixeli :smiley:

wiem ze najlepiej byloby kupic nowego kompa ale tak jesli mialbym do wydania 300 zl to na co je przeznaczyc zeby jak najlepiej go “wzmocnic” ?

za słaby procesor

GF7300GT za ok.250zł

512 ram za ok.80zł

Ale

powinieneś sprzedać za ok 250zł, plus 300zł które chciałeś przeznaczyć na modernizacje to daje nam 550zł

Procek; http://www.znak.pl/index.php?cid=320&sc … 20+AM2+BOX

Płyta gł; http://www.znak.pl/index.php?cid=327&sc … 0VM2MARS2H

Pamięć: http://www.znak.pl/index.php?cid=305&sc … 800Goo+CL5

Grafika; http://www.znak.pl/index.php?cid=143&sc … 56+BOX+Sil

Daje nam to 580zł, ciut więcej ale masz nowy sprzęt na gwarancji który możesz spokojnie rozbudowywać.

Jednak jeszcze jedno pytanie na koniec. Jaki masz zasilacz, bo możliwe że też będzie go trzeba było wymienić?

wpadlem teraz na taki pomysl aby z 2 kompow zlozyc jednego :slight_smile:

siostra ma celerona d 315 2,2Ghz na plycie asrocka i 512 ramu (grafika zintegrowana) a sluzy jej to do gg i internetu :confused:

chcialbym zrobic tak:

zabrac jej tego kompa :mrgreen: przelozyc do niego radeona i dokupic 512 ramu

i wtedy mialbym celerona 2,2 GHz, 1giga ramu, radeona 9600 pro, na lepszej plycie glownej od mojej

co Wy na to ??

Złączono Posta : 21.11.2007 (Sro) 11:39

aha co do zasilacza to tak wypadaloby go wymienic :smiley: codegen 300W :smiley: czytalem o nim same zle opinie ale tak na prawde to nigdy mi sie nie spalil i dobrze sobie radzil z tym kompem :slight_smile:

“Zamienił stryjek siekerke na kijek” Ten celeron jest do aplikacji biurowych, ma tylko 256 cache, Barton ma 512 poza tym z tego Bartona 2.5 powinieneś zrobić spokojnie 3.0. Inna sprawa że płyta nieciekawa, a zasilacz z miejsca do wymiany jak chcesz coś wymieniać na lepsze. Naprawdę lepiej będzie wymienić sprzęt na nowszy.

No to widzę,że nie którzy są mało obeznani co do spraw komputerowych procesor jest potrzebny głównie do większej możliwości wykonywania zadań.W grze nie ma do gadania.Do gier potrzebna jest dobra karta graficzna i RAM w procesorze co najwyżej pamięć CASH (min.512) tyle że to właśnie dużej różnicy nie robi.Procesor radziłbym kupić na końcu bowiem procek przyda się lepszy ale co do tematu to nie bardzo toteż radzę kupić kartę graf.(GeForce 8600GT lub lepszą) i ten 1GB RAM.

tak?

zamontuj do hd2600xt celerona i sprawdź ile masz fps w np. nfsps i ile 3dmark…

a potem wsadź tą grafe do zestawu z amd athlonem 64 albo sempronem i sprawdź to samo…

CPU nie ma nic do gadania w grach??

no podczas grania to najlepiej wyjmować procesor z kompa bo po co on ma się grzać jak nie jest potrzebnuy do gier :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif