Co dokupić?

Mam takie coś:

Asus P2B

Celeron 400MHz SLOT 1

256RAM

GF2 MX400

Zamierzam kupić coś jak P3 800 albo Celeron w tych granicach.

Soł,

  1. Czy slot procesora Celeronów 633, 700 itd jest taki sam jak dla P3?

  2. Czy płyty pod P3 są płytami BX i czy mają AGP X2?

  3. Jak możecie, to dajcie propozycję na zestawienie procesora i płyty.

Dziękuję

Przy przesiadce z procka 400 MHz na 800 MHZ odczujesz bardzo niewielką różnice w szybkości działania całego komputera, raczej radzę dokupić pamięci ewentualnie jeżeli grasz zmienić kartę graficzną bo to co masz na pokładzie to już muzeum techniki 8)

Nawet jak GF MX 2 jest na AGP 8x to nie wiadomo czy zasilacz wytrzyma,jeśli płyta jest tylko AGP 2x to musisz ją i tak zmienić jeśli myślisz o nowszej karcie

Pozwolę sobie nie zgodzić się z @fiesta, miałem kiedyś P II 400, po wymianie na P III 500 odczułem sporą różnicę! Przy wymianie cielaka (celerona) na pentiuma i to dwa razy szybszego różnica będzie napewno duża! Poza tym Dvixy nie będą się cieły i Pograsz np w Medala Call of duty itp. Dokup tylko Ramu ile wlezie. Grafika jest ok, możesz wymienić na model 64 Mb jeśli masz 32, albo radeon 7000- 9000 max (lepsza nic nie da).

mysle ze lepiej troszke do przodu, i zapodac cos powyze 1ghz :wink:

kilka dni temu sam sprzedałem procka 1,2ghz, plyte abita i 384sdram za 250zł :slight_smile: warto poszukac, a przesiadka bedzie jeszcze wieksza :slight_smile:

Gwoli ścisłości - chcę zmienić płytę, tylko nie chcę na razie zmieniać grafiki i ramu

a jak uzbieram trochę więcej kasy, to kupię coś lepszego

I tu możesz mieć już problem. Wnioskując z konfiguracji kompa jest to już staruszek, więc ma kości pamięci SDRam i trudno będzie Ci nabyć nową płytę która te pamięci obsługuje. Jeżeli chcesz zmianiać płytę gł. na nową to czeka Cię zakup nowych kości pamięci typu DDRam. (Chyba teraz nawet nie kupi już nowej płyty na obydwa rodzaje pamięci).