Co drugie uruchomienie pada internet, antywir, komp świruje


(misql) #1

Hej,

 

Problemów jest kilka: co drugie uruchomienie (średnio) po chwili pada internet, nie uruchamia się Avast, czasem z całego pulpitu ładuje się tylko kawałek gdzie jest "start", zegarek i pasek szybkiego uruchamiania i tyle, reszta czarna. Po aktualizacji Javy (chciałem zrobić Kasperskyego online) potrafi wywalić mi możliwość pisania w Firefoxie. Próba zainstalowania aktualizacji dzisiaj skończyła się tym, że po 2/9 przez 2h wyłączyłem kompa na chama. Przy 1/8 zrobiłem to samo. Nie chciało ruszyć. W Farbarze nie mam opcji Known DLLs.

 

Logi:

OTL.txt: http://wklej.to/UvJ1g

Extras.txt: http://wklej.to/Ly9Nz

FRST.txt: http://wklej.to/H16gh

Addition.txt: http://wklej.to/fhcga

Shortcut.txt: http://wklej.to/PUAcf

 

EDIT: To teraz jeszcze mogę dodać, że przy wejściu na stronę np. sprawdzania wersji javy na Java.com - zawiesza się FF, potem eksplorator.... Analogicznie w przypadku Opery, tylko ona anwet nie zawsze się uruchomi...


(krzych5610) #2

Wklej do systemowego notatnika:


(misql) #3

Po restarcie komp się włączył, nie załączył się Avast ani FRST, załapał manager zadań - użycie dysku 100%, górował System i Avast (mimo, że w trayu go nie było), potem zużycie zeszło, ale nic nie mogłem włączyć. Po kolejnym restarcie (wyłączyć się dało tylko trzymając przycisk zasilania) udało się włączyć Farbara i zrobić logi.

 

Fixlist: http://wklej.to/jPhh1

 

FRST: http://wklej.to/X8bbU

 

Pozostałe z FRST nie mogą się wykonać, jak mam opcję Addition i Shortcuts zaznaczone to się skrypt pauzuje i nie chce ruszyć na Installed Programs.


(adamk1985) #4

Jak już masz tego AVASTA to go użyj na początek…

 

Uruchom go i wybierz z zakładki skanowanie - opcję skan podczas rozruchu - zatwierdź ponowne uruchomienie i czekaj na wykonanie polecenia.

 

Po zainicjowaniu skanowania przy pierwszym wykrytym zagrożeniu wybierasz działanie usuń wszystkie (dawniej klawisz “2” teraz w nowym to klawisz chyba “6”) i możesz iść oglądać TV bo wszystko się zrobi automatem… Najdłuższy skan jaki robiłem trwał jakieś 8h… syfu było co nie miara… a komp niby zabezpieczony AVG pro…

 

Po zakończeniu włączy ci się system i podziałaj dalej z programami ADW CLEANER, JRT oraz  Dr.WEB CureIt - potem zrób fixa FRST.


(misql) #5

Log: http://wklej.to/an5hK

 

Z Addition i Shortcuts wiesza się na List installed programs nadal.

Przy ADW i czyszczeniu przeglądarki zniknął pulpit i nie działało nic.

 

Avast i Dr.Web nie wykryli nic.

 

A komp dalej działa na zasadzie “A avast się pokaże… a może nie…”, chociaż już pulpit raczej nie znika, nie licząc tego przy ADW.

 

Przez noc instalowała się aktualizacja do systemu… od 22 do 7 rano był status… 1/8.

 

EDIT: ale nie da się komputera wyłączyć inaczej niż przez odcinkę zasilania, aktualizacja teraz mi wisi na 15% i nie wylaczaj komputera. Instalujac przy wlaczonym systemie zwiesil sie Firefox i instalacja aktualizacji na 2/13…