Co ile miesięcy robic formata?

Emka wrzystkim!! mam jedna pytanko co ile miesiecy robic formata??

Instalowalem system w Sierpniu tego roku i dobrze mi chodzi wrzystko.Ale co ile miechow to robic? :smiley:

A po kiego robić format co jakiś czas :o

Jak się dba o system, to można na nim pracować bez problemu :!:

Ja postawiłem system około 2003 roku i jakoś nie widzę problemów.

Jak chcesz, to rób go sobie nawet co tydzień :stuck_out_tongue:

Formata robisz jak Ci potrzeba, czasami po tygodniu jeśli ktoś np. cię zaatakuje i ci wszystko pokasuje.

Ja na swoim Xp siedze już 2 lata i jakoś nie zamierzam szybko robić formata bo nie chce mi się bawić w to wszystko w miarę jeszcze jakoś chodzi.

a co ile pompować koła w rowerze??

To się ciesz, zrób format jak wszystko zacznie chodzić zle.

Jak zajdzie taka potrzeba, ilość miesięcy to nie jest reguła.

To co się martwisz ? Jak padnie to zrobisz.

Niektórzy na tym forum pisali że mają system ponad rok i wszystko hula jak trzeba.

To się wtedy usuwa przyczynę problemów.

No ale jak ktoś lubi…

ja popieram moderatora Monczkina. Ci, którzy robią formata co miesiąc albo i częściej, a znam takich, poprostu nie potrafią obchodzić się z systemem. Ja w moim starym komputerze nie robiłem formata od 5 lat i działa cały czas dobrze. Teraz mam drugi komputer i szybko ( o ile w ogóle) formata nie zrobię :slight_smile:

formatujesz wtedy gdy podejrzewasz ze masz jakies robale na kompie trudne do usuniecia a pozatym jak wszystko dobrze chodzi to po co formatowac? :slight_smile:

Monczkin ma rację :)Ja mam na starym kompie system 95 od 1997 roku :slight_smile:

A na tym to od kwietnia:)

Format to ostateczność, zawsze walczymy do końca :mrgreen:

moim zdaniem Ci co mowią, że im system dobrze chodzi pare lat się po prostu przyzwyczaili do tempa pracy…ja uważam, że format przed ważnym zadaniem np pisaniem magisterki jak najbardziej się przyda…

jak się pisze magisterkę to się zazwyczaj robi kilka kopii na innych partycjach :),i nie pisze się jej w kilka godzin a format można zrobić w nagłym przypadku :slight_smile:

boo4444 jasne, przyzwyczajenie drugą naturą naturą człowieka, ale, jeśli chodzi o mnie, to w tej kwestii się mylisz

Powiem inaczej - w pracy, powinienem robić format co trzeci dzień :stuck_out_tongue:

A uwierz mi, branża DTP, nie należy do łatwych :stuck_out_tongue:

Jak pamiętam to Windowsa, nie formatowałem przez 1,5 roku no ale cóż jego czasz się skończył i już nie będę go nigdy formatował.

Monczkin ma jak najbardziej rację, jeżeli dbasz to możesz pracować nawet parę dobrych lat. Zresztą z Linuxem jest podobnie, ja mam bez przerwy od Ubuntu 5.10 (aktualizację) już przez pół roku. Nie licząc tego ze musiałem po usunięci Windowsa, zainstalować na całym dysku Ubuntu :slight_smile:

heh, co innego praca zawodowa a co innego użytek na własne potrzeby, chodziło mi między innymi o to, że pisząc swoją pracę mgr chcę mieć komfort świeżego systemu, że tak się wyraże…

ja formatuje zazwyczaj co pol roku. [;

Po co format ?? Stawiasz system, instalujesz wszystko co potrzebujesz bez podłączania netu i robisz obraz partycji Ghostem :slight_smile: W razie czego to masz czyściutki system, który można przywrócić w kilka minut :slight_smile: Podłączasz neta, ściągasz wszystkie poprawki i uaktualnienia i po krzyku :slight_smile: Odkąd mam XP-ka (a to już 2 lata) tylko 3 razy przywracalem system, bo sobie poradzić nie mogłem :slight_smile:

Gratuluje, a jak o ten system dbać by ich nie robić? Może jakieś rady?

Tak tylko on płatny :frowning:

A czym to się różni ??

Zasady obsługi komputera czy to w domu czy pracy są takie same. W końcu i tu i tu używasz komputera i chcesz, żeby działał jak najlepiej.

Ale jak mówię, każdy będzie robił ze swoim sprzętem, to na co ma ochotę - jak mawiają starożytni Słowianie - Twój cyrk, Twoje małpy :slight_smile: